Josef Jiří Kamenický - Z Velké u kapličky

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 32x56 cm. Signováno vpravo dole J.J. Kamenický. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Vzadu signovaný autorský štítek. Rámováno v uměleckém autorském bohatě ornamentálně řezbovaném galerijním rámu. Vzácné sběratelské dílo přibližující děvčata z Horňácka, z Velké nad Veličkou, kulturního centra Horňácka, proslaveného Horňáckými folklorními slavnostmi. Obraz původně byl umístěn na ambasádě ČR v Argentině. Působivá jemná překrásná lyrická folklorní práce s vysokou hodnotou jak uměleckou, tak finanční. Jedna z nejlepších folklorních prací autora!

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
46468. Z Velké u kapličky
Dražba ukončena:25.06.2020 20:26:03
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:34 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
34 000 Kč limit (25.06.2020 20:21:02) 6558
33 000 Kč 25.06.2020 20:21:03 6276
32 000 Kč limit (25.06.2020 20:18:39) 6558
31 000 Kč 25.06.2020 20:17:49 6276
30 000 Kč limit (25.06.2020 20:15:25) 6558
30 000 Kč 25.06.2020 20:15:26 6276
29 000 Kč limit (25.06.2020 20:15:19) 6558
28 000 Kč 25.06.2020 20:15:20 6276
27 000 Kč limit (25.06.2020 20:14:52) 6558
26 000 Kč 25.06.2020 20:13:06 6276
25 000 Kč limit (25.06.2020 20:12:59) 6558
25 000 Kč 25.06.2020 20:13:00 6276
24 000 Kč limit (25.06.2020 20:12:49) 6558
23 000 Kč 25.06.2020 20:12:50 6276
22 000 Kč limit (25.06.2020 20:12:19) 6558
21 000 Kč 25.06.2020 20:10:48 6276
20 000 Kč limit (25.06.2020 20:10:37) 6558
20 000 Kč 25.06.2020 20:10:38 6276
19 000 Kč limit (25.06.2020 20:10:30) 6558
18 000 Kč 25.06.2020 20:10:31 6276
17 000 Kč limit (25.06.2020 20:06:25) 6558
16 000 Kč 25.06.2020 20:03:33 2077
15 000 Kč limit (25.06.2020 20:02:43) 6558
15 000 Kč 25.06.2020 20:02:44 2077
14 000 Kč limit (25.06.2020 19:34:32) 6558
13 000 Kč 25.06.2020 19:34:33 4867
12 000 Kč limit (25.06.2020 19:29:17) 6558
11 000 Kč 25.06.2020 19:29:18 4867
10 000 Kč limit (25.06.2020 19:27:48) 6558
9 500 Kč 25.06.2020 19:27:49 4867
9 000 Kč limit (25.06.2020 19:15:00) 6558
8 500 Kč 25.06.2020 18:32:43 6264
8 000 Kč 25.06.2020 18:28:18 6276
7 500 Kč 24.06.2020 23:27:09 6264
7 000 Kč limit (08.06.2020 21:08:39) 6558
7 000 Kč 08.06.2020 21:08:40 2817
6 500 Kč limit (07.06.2020 13:32:03) 6558
6 000 Kč limit (07.06.2020 13:32:02) 6264
5 500 Kč limit (03.06.2020 10:48:54) 6264
5 000 Kč limit (03.06.2020 10:48:53) 3486
4 800 Kč limit (03.06.2020 10:48:38) 6264
4 700 Kč 03.06.2020 10:48:39 3486
4 600 Kč limit (03.06.2020 10:48:31) 6264
4 500 Kč limit (03.06.2020 10:48:30) 3486
4 300 Kč limit (03.06.2020 10:48:19) 6264
4 200 Kč 03.06.2020 10:48:20 3486
4 100 Kč limit (03.06.2020 10:48:12) 6264
4 000 Kč limit (03.06.2020 10:48:11) 3486
3 800 Kč limit (03.06.2020 10:48:03) 6264
3 700 Kč 03.06.2020 10:48:04 3486
3 600 Kč limit (03.06.2020 10:47:51) 6264
3 500 Kč limit (03.06.2020 10:47:50) 3486
3 300 Kč limit (03.06.2020 10:47:41) 6264
3 200 Kč 03.06.2020 10:47:42 3486
3 100 Kč limit (03.06.2020 10:47:34) 6264
3 000 Kč limit (03.06.2020 10:47:33) 3486
2 800 Kč limit (03.06.2020 10:47:24) 6264
2 700 Kč 03.06.2020 10:47:25 3486
2 600 Kč limit (03.06.2020 10:47:14) 6264
2 500 Kč limit (03.06.2020 10:47:13) 3486
2 300 Kč limit (03.06.2020 10:47:02) 6264
2 200 Kč 03.06.2020 10:47:03 3486
2 100 Kč limit (03.06.2020 10:46:51) 6264
2 000 Kč limit (03.06.2020 10:46:50) 3486
1 800 Kč limit (02.06.2020 21:49:38) 6264
1 700 Kč 02.06.2020 21:49:39 2735
1 600 Kč limit (02.06.2020 21:49:34) 6264
1 500 Kč 02.06.2020 21:49:35 2735
1 400 Kč limit (02.06.2020 13:59:13) 6264
1 300 Kč 01.06.2020 13:43:15 6558
1 200 Kč 30.05.2020 10:07:32 3398
1 100 Kč 29.05.2020 11:45:33 5807
1 000 Kč 29.05.2020 9:18:46 882