Josef Jiří Kamenický - Vesnička v horách

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 45x55 cm. Signováno vpravo dole Kamenický. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
58630. Vesnička v horách
Dražba ukončena:29.04.2021 20:02:15
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 400 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 400 Kč limit (29.04.2021 19:57:14) 8505
4 400 Kč 29.04.2021 19:57:15 5629
4 300 Kč limit (29.04.2021 19:53:05) 8505
4 200 Kč 29.04.2021 19:53:06 5629
4 100 Kč limit (29.04.2021 19:48:40) 8505
4 000 Kč 29.04.2021 19:48:41 5629
3 900 Kč limit (29.04.2021 19:44:19) 8505
3 800 Kč 29.04.2021 19:39:48 8275
3 700 Kč limit (29.04.2021 19:35:05) 8505
3 700 Kč 29.04.2021 19:35:06 8275
3 600 Kč limit (29.04.2021 19:31:10) 8505
3 500 Kč limit (29.04.2021 19:31:09) 5629
3 000 Kč limit (29.04.2021 19:28:58) 5629
2 900 Kč limit (29.04.2021 19:28:57) 8505
2 400 Kč limit (29.04.2021 19:28:33) 5629
2 300 Kč 29.04.2021 19:28:34 8275
2 200 Kč limit (29.04.2021 19:26:23) 5629
2 100 Kč 29.04.2021 19:26:24 8275
2 000 Kč limit (29.04.2021 19:22:43) 5629
1 900 Kč 29.04.2021 19:22:44 8275
1 800 Kč limit (29.04.2021 19:20:33) 5629
1 700 Kč 29.04.2021 19:20:34 8275
1 600 Kč limit (29.04.2021 19:04:50) 5629
1 500 Kč 29.04.2021 19:04:51 766
1 400 Kč limit (29.04.2021 18:46:10) 5629
1 300 Kč limit (29.04.2021 18:46:09) 766
800 Kč limit (29.04.2021 16:11:07) 5629
700 Kč 28.04.2021 23:30:38 766
600 Kč 13.04.2021 20:02:41 8505
500 Kč 03.04.2021 18:41:22 683