Josef Jiří Kamenický - Panna Marie Sněžná v Olomouci

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 28x20 cm. Signováno vlevo dole J. J. Kamenický. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Původní ručně řezaný rám.

Nejdelší strana: 50 cm

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
92478. Panna Marie Sněžná v Olomouci
Dražba ukončena:26.03.2023 20:49:12
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 000 Kč limit (26.03.2023 20:46:11) 3398
5 000 Kč limit (26.03.2023 20:46:12) 3699
4 700 Kč limit (26.03.2023 20:45:48) 3398
4 600 Kč 26.03.2023 20:45:49 3699
4 500 Kč limit (26.03.2023 20:45:33) 3398
4 400 Kč limit (26.03.2023 20:45:32) 3699
4 200 Kč limit (26.03.2023 20:45:06) 3398
4 100 Kč 26.03.2023 20:45:07 3699
4 000 Kč limit (26.03.2023 20:42:41) 3398
3 900 Kč 26.03.2023 20:42:42 256
3 800 Kč limit (26.03.2023 20:42:32) 3398
3 700 Kč 26.03.2023 20:42:33 256
3 600 Kč limit (26.03.2023 20:39:34) 3398
3 500 Kč limit (26.03.2023 20:39:33) 7237
3 300 Kč limit (26.03.2023 20:26:15) 3398
3 200 Kč 26.03.2023 20:26:16 7237
3 100 Kč limit (26.03.2023 20:17:11) 3398
3 000 Kč 26.03.2023 20:17:12 256
2 900 Kč limit (26.03.2023 20:17:06) 3398
2 800 Kč 26.03.2023 20:17:07 256
2 700 Kč limit (26.03.2023 20:17:02) 3398
2 600 Kč 26.03.2023 20:17:03 256
2 500 Kč limit (26.03.2023 20:16:57) 3398
2 400 Kč 26.03.2023 20:16:58 256
2 300 Kč limit (26.03.2023 20:16:54) 3398
2 200 Kč 26.03.2023 20:16:55 256
2 100 Kč limit (26.03.2023 20:16:49) 3398
2 000 Kč 26.03.2023 20:16:50 256
1 900 Kč limit (26.03.2023 19:46:27) 3398
1 800 Kč limit (26.03.2023 19:46:26) 7237
1 700 Kč limit (22.03.2023 10:05:06) 7237
1 600 Kč 21.03.2023 17:27:50 5233
1 500 Kč 19.03.2023 20:34:28 6589
1 400 Kč 17.03.2023 11:33:49 12411
1 300 Kč 17.03.2023 9:40:14 2765
1 200 Kč 17.03.2023 2:28:00 12411
1 100 Kč 16.03.2023 21:58:01 7237
1 000 Kč 16.03.2023 21:27:09 1610