Josef Jiří Kamenický - Letní odpoledne

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 50x66 cm. Signováno vpravo dole Lískovec. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 81 cm

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo doporučujeme
86240. Letní odpoledne
Dražba ukončena:30.11.2022 20:01:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč limit (30.11.2022 17:00:03) 10318
6 500 Kč 30.11.2022 17:00:04 1610
6 000 Kč limit (28.11.2022 19:00:55) 10318
6 000 Kč 28.11.2022 19:00:56 3486
5 500 Kč limit (28.11.2022 16:35:06) 10318
5 000 Kč limit (28.11.2022 16:34:40) 1347
5 000 Kč 28.11.2022 16:34:41 10318
4 900 Kč limit (28.11.2022 16:34:27) 1347
4 800 Kč 28.11.2022 16:34:28 10318
4 700 Kč limit (28.11.2022 16:34:03) 1347
4 600 Kč 28.11.2022 16:34:04 10318
4 500 Kč limit (27.11.2022 20:30:52) 1347
4 400 Kč 27.11.2022 20:30:53 7237
4 300 Kč limit (14.11.2022 13:18:46) 1347
4 200 Kč 13.11.2022 21:06:53 223
4 100 Kč limit (12.11.2022 10:14:41) 1347
4 000 Kč limit (12.11.2022 10:14:40) 7237
3 800 Kč limit (12.11.2022 10:14:34) 1347
3 700 Kč limit (12.11.2022 10:14:33) 7237
3 500 Kč 07.11.2022 15:21:07 1347
3 400 Kč limit (06.11.2022 6:44:07) 7237
3 400 Kč 06.11.2022 6:44:08 9648
3 300 Kč limit (02.11.2022 21:22:01) 7237
3 200 Kč 01.11.2022 9:15:27 1347
3 100 Kč limit (01.11.2022 9:15:18) 7237
3 000 Kč limit (01.11.2022 9:15:17) 1347
2 300 Kč limit (01.11.2022 8:07:47) 7237
2 200 Kč 01.11.2022 8:07:48 5572
2 100 Kč limit (31.10.2022 20:21:40) 7237
2 000 Kč 31.10.2022 20:21:41 223
1 900 Kč limit (31.10.2022 19:49:01) 7237
1 800 Kč 31.10.2022 19:49:02 8505
1 700 Kč limit (29.10.2022 10:38:19) 7237
1 600 Kč 29.10.2022 10:38:20 3304
1 500 Kč limit (29.10.2022 8:18:07) 7237
1 400 Kč 29.10.2022 8:18:08 9547
1 300 Kč limit (28.10.2022 12:19:19) 7237
1 200 Kč 28.10.2022 9:56:11 5084
1 100 Kč 28.10.2022 5:58:30 6659
1 000 Kč 27.10.2022 23:47:28 9420