Josef Jiří Kamenický - Honosná kytice

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixováném na sololitu, 60x85 cm. Signováno vpravo dole Steiner. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč

vydraženo doporučujeme
77834. Honosná kytice
Dražba ukončena:15.05.2022 20:20:10
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč limit (15.05.2022 20:17:10) 468
9 000 Kč 15.05.2022 20:14:59 7080
8 500 Kč limit (15.05.2022 20:14:04) 468
8 500 Kč 15.05.2022 20:14:05 7080
8 000 Kč limit (15.05.2022 20:12:45) 468
7 500 Kč 15.05.2022 20:10:39 7080
7 000 Kč limit (15.05.2022 20:10:31) 4098
6 500 Kč 15.05.2022 20:10:32 7080
6 000 Kč limit (15.05.2022 20:08:21) 4098
5 500 Kč 15.05.2022 20:08:22 7080
5 000 Kč limit (15.05.2022 20:08:09) 4098
4 900 Kč 15.05.2022 20:08:10 7080
4 800 Kč limit (15.05.2022 20:08:05) 4098
4 700 Kč 15.05.2022 20:08:06 7080
4 600 Kč limit (15.05.2022 20:08:00) 4098
4 500 Kč 15.05.2022 20:08:01 7080
4 400 Kč limit (15.05.2022 20:07:55) 4098
4 300 Kč 15.05.2022 20:07:56 7080
4 200 Kč limit (15.05.2022 20:07:44) 4098
4 100 Kč 15.05.2022 20:07:45 7080
4 000 Kč limit (15.05.2022 20:07:36) 4098
3 900 Kč 15.05.2022 20:07:37 7080
3 800 Kč limit (15.05.2022 20:07:29) 4098
3 700 Kč 15.05.2022 20:07:30 7080
3 600 Kč limit (15.05.2022 20:07:21) 4098
3 500 Kč 15.05.2022 20:07:22 7080
3 400 Kč limit (15.05.2022 20:07:15) 4098
3 300 Kč 15.05.2022 20:07:16 7080
3 200 Kč limit (15.05.2022 20:06:20) 4098
3 100 Kč 15.05.2022 20:06:21 7538
3 000 Kč limit (15.05.2022 20:04:47) 4098
2 900 Kč 15.05.2022 20:04:48 7538
2 800 Kč limit (15.05.2022 20:04:33) 4098
2 700 Kč 15.05.2022 20:04:34 7538
2 600 Kč limit (15.05.2022 20:03:53) 4098
2 500 Kč limit (15.05.2022 20:03:52) 7538
2 300 Kč limit (15.05.2022 20:03:14) 4098
2 200 Kč 15.05.2022 20:03:15 7538
2 100 Kč limit (15.05.2022 20:02:48) 4098
2 000 Kč 15.05.2022 20:02:49 7538
1 900 Kč limit (15.05.2022 18:54:45) 4098
1 800 Kč 15.05.2022 18:49:21 9648
1 700 Kč 14.05.2022 23:08:47 7195
1 600 Kč 14.05.2022 22:47:19 10260
1 500 Kč 14.05.2022 15:35:46 9648
1 400 Kč 13.05.2022 21:14:41 7195
1 300 Kč 12.05.2022 20:38:22 10260
1 200 Kč 11.05.2022 15:28:13 9648
1 100 Kč 10.05.2022 21:01:53 2643
1 000 Kč 05.05.2022 20:04:25 9547