Josef Jiří Kamenický

61070. Dívky při modlitbě

popis: Olej na plátně, 60x75 cm. Signováno vpravo dole J.J. Lískovec. Rámováno.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppe, dále dekorativní malba na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u prof. Nechleba, Hönicha a prof. Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem – Moravské Slovácko, dále orientálními trhy, akty, krajinomalbou, zátiším. Dílo zastoupeno v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v mnoha sbírkách v soukromých fondech. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídní, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo místem H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky. Používal pseudonym Reinold.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč

dražba ukončena: 01.07.2021 22:04:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 000 Kč