Josef Jíra - Změť

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Lept, 17x19 cm. Signováno vpravo dole tužkou J. Jíra 1972. Volný list.

Pozn.: Papír mimo tiskovou plochu mírně poškozen.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
59426. Změť
Dražba ukončena:12.05.2021 21:08:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 12.05.2021 20:30:00 7493
7 000 Kč 12.05.2021 20:25:13 8737
6 500 Kč 12.05.2021 20:10:50 7493
6 000 Kč 12.05.2021 20:01:06 8737
5 500 Kč limit (12.05.2021 20:01:05) 7493
5 000 Kč limit (12.05.2021 20:00:40) 7493
4 900 Kč 12.05.2021 20:00:41 8737
4 800 Kč limit (12.05.2021 19:27:04) 7493
4 700 Kč 12.05.2021 19:20:05 8737
4 600 Kč 11.05.2021 16:25:32 7493
4 500 Kč limit (11.05.2021 16:25:27) 8737
4 400 Kč 11.05.2021 16:25:28 7493
4 300 Kč limit (11.05.2021 16:25:23) 8737
4 200 Kč 11.05.2021 16:25:24 7493
4 100 Kč limit (11.05.2021 16:25:19) 8737
4 000 Kč 11.05.2021 16:25:20 7493
3 900 Kč limit (11.05.2021 16:25:15) 8737
3 800 Kč 11.05.2021 16:25:16 7493
3 700 Kč limit (10.05.2021 21:51:07) 8737
3 600 Kč 10.05.2021 13:11:05 7493
3 500 Kč limit (10.05.2021 13:11:01) 8737
3 400 Kč 10.05.2021 13:11:02 7493
3 300 Kč limit (10.05.2021 13:10:49) 8737
3 200 Kč 10.05.2021 13:10:50 7493
3 100 Kč limit (10.05.2021 13:10:46) 8737
3 000 Kč 10.05.2021 13:10:47 7493
2 900 Kč limit (10.05.2021 13:10:42) 8737
2 800 Kč 10.05.2021 13:10:43 7493
2 700 Kč limit (10.05.2021 13:10:38) 8737
2 600 Kč 10.05.2021 13:10:39 7493
2 500 Kč limit (10.05.2021 13:10:35) 8737
2 400 Kč 10.05.2021 13:10:36 7493
2 300 Kč limit (10.05.2021 13:10:32) 8737
2 200 Kč 10.05.2021 13:10:33 7493
2 100 Kč limit (10.05.2021 13:10:25) 8737
2 000 Kč 10.05.2021 13:10:26 7493
1 900 Kč limit (08.05.2021 23:27:22) 8737
1 800 Kč limit (08.05.2021 23:27:21) 7493
1 100 Kč limit (07.05.2021 17:55:08) 7493
1 000 Kč 07.05.2021 17:55:09 1155
900 Kč limit (02.05.2021 17:08:08) 7493
800 Kč 28.04.2021 21:52:23 5849
700 Kč 18.04.2021 13:35:35 5233
600 Kč 17.04.2021 23:54:08 2590
500 Kč 16.04.2021 19:57:21 7493