Josef Jíra - Železniční přejezd na Malé Skále

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 36x44 cm. Signováno vpravo dole Jíra 59. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo původně pochází ze soukromé sbírky přítele Josefa Jíry. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
67339. Železniční přejezd na Malé Skále
Dražba ukončena:28.10.2021 21:06:31
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:85 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
85 000 Kč 28.10.2021 21:01:31 9311
80 000 Kč 28.10.2021 20:56:06 3699
75 000 Kč 28.10.2021 19:56:06 9311
70 000 Kč limit (28.10.2021 19:55:46) 3792
65 000 Kč 28.10.2021 19:55:47 9311
60 000 Kč limit (28.10.2021 11:53:55) 3792
55 000 Kč 28.10.2021 11:53:56 9131
50 000 Kč limit (28.10.2021 11:53:47) 3792
49 000 Kč 28.10.2021 11:53:48 9131
48 000 Kč limit (28.10.2021 11:53:41) 3792
47 000 Kč 28.10.2021 11:53:42 9131
46 000 Kč limit (28.10.2021 11:53:36) 3792
45 000 Kč 28.10.2021 11:53:37 9131
44 000 Kč limit (27.10.2021 22:50:16) 3792
43 000 Kč 27.10.2021 22:50:17 8529
42 000 Kč limit (27.10.2021 22:49:08) 3792
41 000 Kč 27.10.2021 22:49:09 8529
40 000 Kč limit (27.10.2021 22:29:36) 3792
39 000 Kč 27.10.2021 22:29:37 8529
38 000 Kč limit (27.10.2021 22:29:21) 3792
37 000 Kč 27.10.2021 22:29:22 8529
36 000 Kč limit (27.10.2021 18:10:23) 3792
35 000 Kč 27.10.2021 18:10:24 9131
34 000 Kč limit (27.10.2021 16:09:36) 3792
33 000 Kč 26.10.2021 10:24:30 5970
32 000 Kč 25.10.2021 23:47:05 3792
31 000 Kč 25.10.2021 18:48:13 8529
30 000 Kč limit (25.10.2021 18:47:16) 5970
29 000 Kč 25.10.2021 18:47:17 8529
28 000 Kč limit (24.10.2021 18:57:08) 5970
27 000 Kč 21.10.2021 19:18:16 2559
26 000 Kč 19.10.2021 21:37:06 3792
25 000 Kč 13.10.2021 2:27:43 3399
24 000 Kč 12.10.2021 17:00:20 5970
23 000 Kč 12.10.2021 14:41:51 5811
22 000 Kč 10.10.2021 19:37:51 9131
21 000 Kč limit (10.10.2021 11:34:46) 6491
21 000 Kč 10.10.2021 11:34:47 2880
20 000 Kč limit (10.10.2021 11:34:38) 6491
19 000 Kč 10.10.2021 11:34:39 2880
18 000 Kč limit (06.10.2021 22:27:20) 6491
17 000 Kč 06.10.2021 22:27:21 2880
16 000 Kč limit (06.10.2021 18:30:49) 6491
15 000 Kč limit (06.10.2021 14:50:39) 4617
14 000 Kč 06.10.2021 14:50:40 3121
13 000 Kč limit (05.10.2021 22:17:07) 4617
12 000 Kč 05.10.2021 22:17:08 9161
11 000 Kč limit (05.10.2021 22:16:59) 4617
10 000 Kč 05.10.2021 22:17:00 9161
9 500 Kč limit (05.10.2021 8:58:40) 4617
9 000 Kč 05.10.2021 8:58:41 2880
8 500 Kč limit (05.10.2021 1:12:15) 4617
8 000 Kč 05.10.2021 1:12:16 3699
7 500 Kč limit (04.10.2021 20:43:47) 4617
7 000 Kč 04.10.2021 20:43:48 7276
6 500 Kč limit (04.10.2021 20:43:40) 4617
6 000 Kč 04.10.2021 20:43:41 7276
5 500 Kč limit (04.10.2021 19:09:03) 4617
5 000 Kč limit (04.10.2021 19:09:02) 1345
3 700 Kč limit (04.10.2021 10:57:41) 1345
3 600 Kč 04.10.2021 10:57:42 7205
3 500 Kč limit (02.10.2021 22:31:30) 1345
3 400 Kč 02.10.2021 22:31:31 7276
3 300 Kč limit (02.10.2021 22:31:23) 1345
3 200 Kč 02.10.2021 22:31:24 7276
3 100 Kč limit (02.10.2021 21:56:54) 1345
3 000 Kč 02.10.2021 21:56:55 7276
2 900 Kč limit (02.10.2021 21:10:43) 1345
2 800 Kč 02.10.2021 21:10:44 5084
2 700 Kč limit (02.10.2021 19:11:03) 1345
2 600 Kč 02.10.2021 19:11:04 8505
2 500 Kč limit (02.10.2021 11:13:37) 1345
2 400 Kč 02.10.2021 11:13:38 3743
2 300 Kč limit (02.10.2021 4:18:50) 1345
2 200 Kč 01.10.2021 22:23:31 1852
2 100 Kč 01.10.2021 16:14:15 3743
2 000 Kč limit (01.10.2021 16:04:53) 1345
2 000 Kč 01.10.2021 16:04:54 3121
1 900 Kč limit (01.10.2021 13:29:40) 1345
1 800 Kč 01.10.2021 10:29:59 1488
1 700 Kč 01.10.2021 9:44:19 3912
1 600 Kč 01.10.2021 0:32:27 1345
1 500 Kč 30.09.2021 23:28:46 5058