Josef Jíra - Zátiší s růží

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla s monotypem, 11x 9 cm, signováno vpravo dole J. Jíra 82, rám, pasparta, zaskleno

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
16118. Zátiší s růží
Dražba ukončena:14.02.2018 21:27:26
Vyvolávací cena:400 Kč
vydraženo za:2 100 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 100 Kč limit (14.02.2018 21:22:26) 3546
2 000 Kč limit (14.02.2018 21:12:09) 735
1 900 Kč 14.02.2018 21:12:10 2798
1 800 Kč limit (14.02.2018 20:42:21) 735
1 700 Kč 14.02.2018 20:23:50 2272
1 600 Kč limit (06.02.2018 0:11:25) 735
1 600 Kč 06.02.2018 0:11:26 2893
1 500 Kč limit (02.02.2018 16:21:53) 735
1 400 Kč limit (02.02.2018 16:21:52) 488
1 100 Kč limit (26.01.2018 12:33:39) 735
1 000 Kč 26.01.2018 12:33:40 2970
900 Kč limit (20.01.2018 20:19:53) 735
800 Kč 20.01.2018 20:19:54 2798
700 Kč limit (20.01.2018 18:21:21) 735
600 Kč 14.01.2018 12:11:56 2880
500 Kč 07.01.2018 9:57:51 488
400 Kč 06.01.2018 16:55:57 2272