Josef Jíra - Zápas Jákobův

Detail položky

Detail položky

Lept, 14x10 cm. Signováno tužkou vpravo dole J. Jíra 88. Pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 30 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
151317. Zápas Jákobův
Dražba ukončena:14.12.2025 21:13:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 700 Kč 13.12.2025 22:38:13 3486
1 600 Kč 13.12.2025 18:00:30 15118
1 500 Kč 13.12.2025 17:19:40 16409
1 400 Kč 08.12.2025 12:54:17 3486
1 300 Kč 08.12.2025 7:44:58 16593
1 200 Kč 07.12.2025 22:54:32 3486
1 100 Kč 05.12.2025 19:21:24 16593
1 000 Kč 05.12.2025 16:41:31 10207