Josef Jíra - Z Baltu

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 44x60 cm. Signováno vpravo dole s věnováním J. Jíra 63. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 80 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
89629. Z Baltu
Dražba ukončena:22.02.2023 21:48:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:28 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
28 000 Kč 08.02.2023 19:32:59 7493
27 000 Kč limit (08.02.2023 19:32:47) 2071
26 000 Kč 08.02.2023 19:32:48 7493
25 000 Kč limit (08.02.2023 19:32:43) 2071
24 000 Kč 08.02.2023 19:32:44 7493
23 000 Kč limit (08.02.2023 19:32:40) 2071
22 000 Kč 08.02.2023 19:32:41 7493
21 000 Kč limit (08.02.2023 19:32:34) 2071
20 000 Kč 08.02.2023 19:32:35 7493
19 000 Kč limit (08.02.2023 19:32:29) 2071
18 000 Kč 08.02.2023 19:32:30 7493
17 000 Kč limit (08.02.2023 12:20:07) 2071
16 000 Kč 08.02.2023 12:20:08 3743
15 000 Kč limit (08.02.2023 12:19:54) 2071
14 000 Kč 08.02.2023 12:19:55 3743
13 000 Kč limit (05.02.2023 13:32:52) 2071
12 000 Kč 02.02.2023 22:09:39 5233
11 000 Kč 31.01.2023 17:34:59 3743
10 000 Kč limit (28.01.2023 20:04:24) 6744
9 500 Kč 28.01.2023 20:04:25 36
9 000 Kč limit (27.01.2023 18:44:08) 6744
8 500 Kč 27.01.2023 18:44:09 3743
8 000 Kč limit (27.01.2023 18:44:03) 6744
7 500 Kč 27.01.2023 18:44:04 3743
7 000 Kč limit (27.01.2023 18:18:42) 6744
6 500 Kč 27.01.2023 17:27:33 3743
6 000 Kč limit (27.01.2023 17:27:23) 5420
6 000 Kč 27.01.2023 17:27:24 3743
5 500 Kč limit (27.01.2023 14:59:45) 5420
5 000 Kč limit (27.01.2023 14:59:38) 3743
5 000 Kč limit (27.01.2023 14:59:39) 5420
3 100 Kč limit (27.01.2023 14:59:30) 3743
3 000 Kč limit (27.01.2023 14:59:29) 5420
1 500 Kč limit (27.01.2023 14:07:29) 3743
1 400 Kč 27.01.2023 13:57:27 1488
1 300 Kč 27.01.2023 9:51:29 3743
1 200 Kč 27.01.2023 8:59:52 10831
1 100 Kč 27.01.2023 7:09:34 6634
1 000 Kč 26.01.2023 23:35:06 5058