Josef Jíra - Vzpomínka na Švédsko

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 45x56 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 99. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
60849. Vzpomínka na Švédsko
Dražba ukončena:30.06.2021 22:36:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:200 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
200 000 Kč 30.06.2021 22:31:28 8734
190 000 Kč limit (30.06.2021 22:26:36) 485
190 000 Kč 30.06.2021 22:26:37 8734
180 000 Kč limit (30.06.2021 22:22:05) 485
170 000 Kč 30.06.2021 22:22:06 8734
160 000 Kč 30.06.2021 22:15:00 485
150 000 Kč 30.06.2021 22:10:41 8734
140 000 Kč 30.06.2021 22:06:23 485
130 000 Kč 30.06.2021 22:02:13 8734
120 000 Kč limit (30.06.2021 21:22:54) 7493
120 000 Kč 30.06.2021 21:22:55 8053
110 000 Kč limit (30.06.2021 21:22:44) 7493
100 000 Kč 30.06.2021 21:22:45 8053
95 000 Kč limit (30.06.2021 20:58:12) 7493
90 000 Kč 30.06.2021 20:52:26 8053
85 000 Kč 28.06.2021 17:02:44 7493
80 000 Kč 27.06.2021 21:32:30 8734
75 000 Kč limit (18.06.2021 22:11:59) 7493
75 000 Kč 18.06.2021 22:12:00 5293
70 000 Kč limit (18.06.2021 22:11:51) 7493
65 000 Kč 18.06.2021 22:11:52 5293
60 000 Kč limit (18.06.2021 22:11:42) 7493
55 000 Kč 18.06.2021 22:11:43 5293
50 000 Kč limit (18.06.2021 22:11:28) 7493
49 000 Kč 18.06.2021 22:11:29 5293
48 000 Kč limit (18.06.2021 22:11:18) 7493
47 000 Kč 18.06.2021 22:11:19 5293
46 000 Kč limit (16.06.2021 22:17:33) 7493
45 000 Kč limit (16.06.2021 22:17:32) 2754
36 000 Kč limit (16.06.2021 20:07:36) 7493
35 000 Kč 15.06.2021 19:34:57 6216
34 000 Kč 13.06.2021 21:54:36 7493
33 000 Kč 09.06.2021 23:37:50 8734
32 000 Kč 08.06.2021 19:46:25 7493
31 000 Kč 07.06.2021 22:52:26 604
30 000 Kč limit (05.06.2021 19:44:39) 7725
29 000 Kč 05.06.2021 19:44:40 5058
28 000 Kč limit (05.06.2021 18:05:29) 7725
27 000 Kč 05.06.2021 11:03:25 6099
26 000 Kč 04.06.2021 22:04:44 121
25 000 Kč 03.06.2021 17:00:06 3229
24 000 Kč 03.06.2021 0:02:37 121
23 000 Kč 02.06.2021 21:10:22 3229
22 000 Kč limit (02.06.2021 21:10:14) 2216
22 000 Kč 02.06.2021 21:10:15 3229
21 000 Kč limit (02.06.2021 21:10:09) 2216
20 000 Kč 02.06.2021 21:10:10 3229
19 000 Kč limit (02.06.2021 21:10:06) 2216
18 000 Kč 02.06.2021 21:10:07 3229
17 000 Kč limit (02.06.2021 21:10:01) 2216
16 000 Kč 02.06.2021 21:10:02 3229
15 000 Kč limit (01.06.2021 23:48:28) 2216
14 000 Kč 01.06.2021 23:48:29 5536
13 000 Kč limit (01.06.2021 22:09:41) 2216
12 000 Kč 01.06.2021 22:09:42 5629
11 000 Kč limit (01.06.2021 18:03:01) 2216
10 000 Kč 01.06.2021 18:03:02 8053
9 500 Kč limit (01.06.2021 9:44:35) 2216
9 000 Kč 01.06.2021 9:44:36 4966
8 500 Kč limit (01.06.2021 8:16:02) 2216
8 000 Kč limit (01.06.2021 8:16:01) 4918
1 700 Kč limit (01.06.2021 0:09:08) 4918
1 600 Kč 31.05.2021 18:24:17 5084
1 500 Kč 31.05.2021 17:54:08 2216