Josef Jíra - Večer na vsi

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 57x93 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra. Rámováno.

Pozn.: Restaurováno. Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
81363. Večer na vsi
Dražba ukončena:28.07.2022 22:37:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:210 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
210 000 Kč 28.07.2022 22:34:16 8060
200 000 Kč 28.07.2022 22:32:01 9087
190 000 Kč 28.07.2022 22:29:11 8060
180 000 Kč 28.07.2022 22:24:58 9087
170 000 Kč limit (28.07.2022 22:24:09) 8060
170 000 Kč 28.07.2022 22:24:10 9087
160 000 Kč limit (28.07.2022 22:22:05) 8060
150 000 Kč 28.07.2022 22:22:06 9087
140 000 Kč limit (28.07.2022 22:21:53) 8060
130 000 Kč 28.07.2022 22:21:54 9087
120 000 Kč 28.07.2022 2:10:03 8060
110 000 Kč limit (28.07.2022 2:09:58) 3792
100 000 Kč 28.07.2022 2:09:59 8060
95 000 Kč limit (28.07.2022 2:09:53) 3792
90 000 Kč 28.07.2022 2:09:54 8060
85 000 Kč limit (28.07.2022 2:09:39) 3792
80 000 Kč limit (28.07.2022 2:09:38) 8060
70 000 Kč limit (28.07.2022 2:09:31) 3792
65 000 Kč limit (28.07.2022 2:09:30) 8060
55 000 Kč limit (28.07.2022 2:09:08) 3792
50 000 Kč limit (28.07.2022 2:09:07) 8060
33 000 Kč limit (27.07.2022 23:16:52) 3792
32 000 Kč 26.07.2022 18:59:16 1101
31 000 Kč 26.07.2022 0:00:55 841
30 000 Kč 25.07.2022 7:28:02 1101
29 000 Kč 20.07.2022 21:57:55 8060
28 000 Kč 17.07.2022 11:54:04 9131
27 000 Kč limit (17.07.2022 11:53:50) 9087
26 000 Kč 17.07.2022 11:53:51 9131
25 000 Kč 11.07.2022 18:27:41 9087
24 000 Kč 11.07.2022 17:50:05 10673
23 000 Kč 11.07.2022 11:18:30 5811
22 000 Kč limit (10.07.2022 3:12:50) 9087
21 000 Kč 10.07.2022 3:12:51 3699
20 000 Kč 09.07.2022 21:21:09 9087
19 000 Kč 09.07.2022 19:37:51 2216
18 000 Kč limit (09.07.2022 19:37:43) 9087
17 000 Kč 09.07.2022 19:37:44 2216
16 000 Kč 09.07.2022 18:00:16 9087
15 000 Kč 09.07.2022 17:30:30 2216
14 000 Kč limit (09.07.2022 17:30:20) 9087
13 000 Kč 09.07.2022 17:30:21 2216
12 000 Kč 09.07.2022 14:58:42 9087
11 000 Kč 09.07.2022 14:16:53 2216
10 000 Kč limit (09.07.2022 14:16:40) 9087
9 500 Kč 09.07.2022 14:16:41 2216
9 000 Kč 09.07.2022 12:42:34 9087
8 500 Kč 09.07.2022 5:09:56 2216
8 000 Kč 08.07.2022 20:37:12 2545
7 500 Kč 08.07.2022 2:52:04 2216
7 000 Kč 07.07.2022 22:50:10 9087
6 500 Kč limit (07.07.2022 22:49:02) 2216
6 000 Kč 07.07.2022 22:49:03 9087
5 500 Kč limit (05.07.2022 9:23:25) 2216
5 000 Kč 05.07.2022 9:23:26 3014
4 900 Kč limit (04.07.2022 12:39:33) 2216
4 800 Kč 04.07.2022 12:39:34 2545
4 700 Kč limit (04.07.2022 12:39:26) 2216
4 600 Kč 04.07.2022 12:39:27 2545
4 500 Kč limit (04.07.2022 8:48:03) 2216
4 400 Kč 04.07.2022 8:48:04 2545
4 300 Kč limit (04.07.2022 8:47:59) 2216
4 200 Kč 04.07.2022 8:48:00 2545
4 100 Kč limit (04.07.2022 8:47:53) 2216
4 000 Kč 04.07.2022 8:47:54 2545
3 900 Kč limit (04.07.2022 8:47:48) 2216
3 800 Kč 04.07.2022 8:47:49 2545
3 700 Kč limit (04.07.2022 8:47:44) 2216
3 600 Kč 04.07.2022 8:47:45 2545
3 500 Kč limit (04.07.2022 8:45:04) 2216
3 400 Kč 04.07.2022 8:45:05 2545
3 300 Kč limit (03.07.2022 8:08:23) 2216
3 200 Kč 03.07.2022 8:08:24 3121
3 100 Kč limit (02.07.2022 22:45:29) 2216
3 000 Kč limit (02.07.2022 22:45:28) 1610
2 800 Kč limit (02.07.2022 22:45:19) 2216
2 700 Kč limit (02.07.2022 22:45:18) 1610
2 500 Kč limit (02.07.2022 21:11:45) 2216
2 400 Kč 02.07.2022 21:11:46 2545
2 300 Kč limit (02.07.2022 21:02:07) 2216
2 200 Kč 02.07.2022 21:02:08 4889
2 100 Kč limit (02.07.2022 16:11:13) 2216
2 000 Kč 02.07.2022 16:11:14 6192
1 900 Kč limit (02.07.2022 6:24:43) 2216
1 800 Kč 01.07.2022 17:55:31 4180
1 700 Kč 01.07.2022 9:24:27 6634
1 600 Kč 01.07.2022 4:31:56 2216
1 500 Kč 01.07.2022 0:35:07 10608