Nejdelší strana: 110 cm
Olej na plátně, 57x93 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra. Rámováno.
Pozn.: Restaurováno. Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..
o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč
Částka | Přihozeno | Přihodil |
---|---|---|
210 000 Kč | 28.07.2022 22:34:16 | 8060 |
200 000 Kč | 28.07.2022 22:32:01 | 9087 |
190 000 Kč | 28.07.2022 22:29:11 | 8060 |
180 000 Kč | 28.07.2022 22:24:58 | 9087 |
170 000 Kč | limit (28.07.2022 22:24:09) | 8060 |
170 000 Kč | 28.07.2022 22:24:10 | 9087 |
160 000 Kč | limit (28.07.2022 22:22:05) | 8060 |
150 000 Kč | 28.07.2022 22:22:06 | 9087 |
140 000 Kč | limit (28.07.2022 22:21:53) | 8060 |
130 000 Kč | 28.07.2022 22:21:54 | 9087 |
120 000 Kč | 28.07.2022 2:10:03 | 8060 |
110 000 Kč | limit (28.07.2022 2:09:58) | 3792 |
100 000 Kč | 28.07.2022 2:09:59 | 8060 |
95 000 Kč | limit (28.07.2022 2:09:53) | 3792 |
90 000 Kč | 28.07.2022 2:09:54 | 8060 |
85 000 Kč | limit (28.07.2022 2:09:39) | 3792 |
80 000 Kč | limit (28.07.2022 2:09:38) | 8060 |
70 000 Kč | limit (28.07.2022 2:09:31) | 3792 |
65 000 Kč | limit (28.07.2022 2:09:30) | 8060 |
55 000 Kč | limit (28.07.2022 2:09:08) | 3792 |
50 000 Kč | limit (28.07.2022 2:09:07) | 8060 |
33 000 Kč | limit (27.07.2022 23:16:52) | 3792 |
32 000 Kč | 26.07.2022 18:59:16 | 1101 |
31 000 Kč | 26.07.2022 0:00:55 | 841 |
30 000 Kč | 25.07.2022 7:28:02 | 1101 |
29 000 Kč | 20.07.2022 21:57:55 | 8060 |
28 000 Kč | 17.07.2022 11:54:04 | 9131 |
27 000 Kč | limit (17.07.2022 11:53:50) | 9087 |
26 000 Kč | 17.07.2022 11:53:51 | 9131 |
25 000 Kč | 11.07.2022 18:27:41 | 9087 |
24 000 Kč | 11.07.2022 17:50:05 | 10673 |
23 000 Kč | 11.07.2022 11:18:30 | 5811 |
22 000 Kč | limit (10.07.2022 3:12:50) | 9087 |
21 000 Kč | 10.07.2022 3:12:51 | 3699 |
20 000 Kč | 09.07.2022 21:21:09 | 9087 |
19 000 Kč | 09.07.2022 19:37:51 | 2216 |
18 000 Kč | limit (09.07.2022 19:37:43) | 9087 |
17 000 Kč | 09.07.2022 19:37:44 | 2216 |
16 000 Kč | 09.07.2022 18:00:16 | 9087 |
15 000 Kč | 09.07.2022 17:30:30 | 2216 |
14 000 Kč | limit (09.07.2022 17:30:20) | 9087 |
13 000 Kč | 09.07.2022 17:30:21 | 2216 |
12 000 Kč | 09.07.2022 14:58:42 | 9087 |
11 000 Kč | 09.07.2022 14:16:53 | 2216 |
10 000 Kč | limit (09.07.2022 14:16:40) | 9087 |
9 500 Kč | 09.07.2022 14:16:41 | 2216 |
9 000 Kč | 09.07.2022 12:42:34 | 9087 |
8 500 Kč | 09.07.2022 5:09:56 | 2216 |
8 000 Kč | 08.07.2022 20:37:12 | 2545 |
7 500 Kč | 08.07.2022 2:52:04 | 2216 |
7 000 Kč | 07.07.2022 22:50:10 | 9087 |
6 500 Kč | limit (07.07.2022 22:49:02) | 2216 |
6 000 Kč | 07.07.2022 22:49:03 | 9087 |
5 500 Kč | limit (05.07.2022 9:23:25) | 2216 |
5 000 Kč | 05.07.2022 9:23:26 | 3014 |
4 900 Kč | limit (04.07.2022 12:39:33) | 2216 |
4 800 Kč | 04.07.2022 12:39:34 | 2545 |
4 700 Kč | limit (04.07.2022 12:39:26) | 2216 |
4 600 Kč | 04.07.2022 12:39:27 | 2545 |
4 500 Kč | limit (04.07.2022 8:48:03) | 2216 |
4 400 Kč | 04.07.2022 8:48:04 | 2545 |
4 300 Kč | limit (04.07.2022 8:47:59) | 2216 |
4 200 Kč | 04.07.2022 8:48:00 | 2545 |
4 100 Kč | limit (04.07.2022 8:47:53) | 2216 |
4 000 Kč | 04.07.2022 8:47:54 | 2545 |
3 900 Kč | limit (04.07.2022 8:47:48) | 2216 |
3 800 Kč | 04.07.2022 8:47:49 | 2545 |
3 700 Kč | limit (04.07.2022 8:47:44) | 2216 |
3 600 Kč | 04.07.2022 8:47:45 | 2545 |
3 500 Kč | limit (04.07.2022 8:45:04) | 2216 |
3 400 Kč | 04.07.2022 8:45:05 | 2545 |
3 300 Kč | limit (03.07.2022 8:08:23) | 2216 |
3 200 Kč | 03.07.2022 8:08:24 | 3121 |
3 100 Kč | limit (02.07.2022 22:45:29) | 2216 |
3 000 Kč | limit (02.07.2022 22:45:28) | 1610 |
2 800 Kč | limit (02.07.2022 22:45:19) | 2216 |
2 700 Kč | limit (02.07.2022 22:45:18) | 1610 |
2 500 Kč | limit (02.07.2022 21:11:45) | 2216 |
2 400 Kč | 02.07.2022 21:11:46 | 2545 |
2 300 Kč | limit (02.07.2022 21:02:07) | 2216 |
2 200 Kč | 02.07.2022 21:02:08 | 4889 |
2 100 Kč | limit (02.07.2022 16:11:13) | 2216 |
2 000 Kč | 02.07.2022 16:11:14 | 6192 |
1 900 Kč | limit (02.07.2022 6:24:43) | 2216 |
1 800 Kč | 01.07.2022 17:55:31 | 4180 |
1 700 Kč | 01.07.2022 9:24:27 | 6634 |
1 600 Kč | 01.07.2022 4:31:56 | 2216 |
1 500 Kč | 01.07.2022 0:35:07 | 10608 |