Josef Jíra - V přístavu

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 38x52 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 83. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 67 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
94727. V přístavu
Dražba ukončena:31.05.2023 22:27:36
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:65 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
65 000 Kč limit (31.05.2023 22:22:54) 13059
65 000 Kč 31.05.2023 22:22:55 11619
60 000 Kč limit (31.05.2023 22:21:45) 13059
55 000 Kč 31.05.2023 21:55:38 7493
50 000 Kč limit (31.05.2023 21:55:31) 13059
49 000 Kč 31.05.2023 21:55:32 7493
48 000 Kč limit (31.05.2023 21:55:24) 13059
47 000 Kč 31.05.2023 21:55:25 7493
46 000 Kč limit (31.05.2023 21:55:10) 13059
45 000 Kč 31.05.2023 21:55:11 7493
44 000 Kč limit (31.05.2023 21:55:05) 13059
43 000 Kč 31.05.2023 21:55:06 7493
42 000 Kč limit (31.05.2023 21:54:56) 13059
41 000 Kč 31.05.2023 21:54:57 7493
40 000 Kč limit (31.05.2023 17:53:19) 13059
39 000 Kč 28.05.2023 21:34:19 51
38 000 Kč 24.05.2023 21:40:31 7493
37 000 Kč 21.05.2023 20:55:23 51
36 000 Kč 21.05.2023 9:22:30 10858
35 000 Kč 20.05.2023 10:46:38 7493
34 000 Kč limit (20.05.2023 10:46:33) 51
34 000 Kč 20.05.2023 10:46:34 7493
33 000 Kč limit (19.05.2023 22:41:33) 51
32 000 Kč limit (19.05.2023 22:41:16) 7493
31 000 Kč limit (19.05.2023 22:41:15) 51
29 000 Kč limit (14.05.2023 20:25:31) 7493
28 000 Kč 14.05.2023 20:25:32 51
27 000 Kč limit (13.05.2023 17:32:26) 7493
26 000 Kč 11.05.2023 22:02:55 51
25 000 Kč 08.05.2023 22:20:01 7493
24 000 Kč 08.05.2023 22:08:15 12773
23 000 Kč 08.05.2023 14:42:12 4889
22 000 Kč 07.05.2023 21:43:30 51
21 000 Kč limit (07.05.2023 19:12:04) 7493
21 000 Kč limit (07.05.2023 19:12:05) 51
16 000 Kč limit (07.05.2023 19:08:54) 7493
15 000 Kč 07.05.2023 19:08:55 51
14 000 Kč limit (05.05.2023 21:41:22) 7493
13 000 Kč 05.05.2023 21:41:23 51
12 000 Kč limit (04.05.2023 18:47:51) 7493
11 000 Kč limit (04.05.2023 18:47:50) 51
10 000 Kč limit (03.05.2023 19:28:08) 51
9 500 Kč limit (03.05.2023 19:27:59) 5420
9 500 Kč 03.05.2023 19:28:00 51
9 000 Kč limit (01.05.2023 16:36:41) 5420
8 500 Kč 01.05.2023 11:33:42 10207
8 000 Kč limit (01.05.2023 10:39:42) 51
8 000 Kč limit (01.05.2023 10:39:43) 6893
7 000 Kč limit (01.05.2023 10:39:32) 51
6 500 Kč limit (01.05.2023 10:39:31) 6893
5 500 Kč limit (01.05.2023 10:39:20) 51
5 000 Kč limit (01.05.2023 10:39:19) 6893
4 000 Kč limit (01.05.2023 10:38:57) 51
3 900 Kč 01.05.2023 10:38:58 6893
3 800 Kč limit (30.04.2023 22:24:45) 51
3 700 Kč limit (30.04.2023 22:24:44) 3603
3 100 Kč limit (30.04.2023 21:52:56) 51
3 000 Kč limit (30.04.2023 21:52:55) 121
2 200 Kč limit (30.04.2023 21:52:39) 121
2 100 Kč 30.04.2023 21:52:40 51
2 000 Kč limit (30.04.2023 11:37:31) 121
1 900 Kč 29.04.2023 22:42:12 5058
1 800 Kč 28.04.2023 20:27:22 7493
1 700 Kč limit (28.04.2023 20:27:14) 11458
1 700 Kč 28.04.2023 20:27:15 7493
1 600 Kč limit (28.04.2023 12:33:37) 11458
1 500 Kč 28.04.2023 11:23:22 51
1 400 Kč limit (28.04.2023 11:04:58) 11458
1 400 Kč 28.04.2023 11:04:59 2880
1 300 Kč limit (28.04.2023 10:00:04) 11458
1 200 Kč 28.04.2023 8:40:35 10831
1 100 Kč 28.04.2023 7:25:30 4966
1 000 Kč 27.04.2023 23:28:29 11458