Josef Jíra - V okně

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 12x9 cm. Signováno vpravo dole tužkou J. Jíra 97. Volný list.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
55843. V okně
Dražba ukončena:10.02.2021 21:38:36
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 000 Kč 10.02.2021 21:33:36 8053
3 900 Kč 10.02.2021 21:32:22 3833
3 800 Kč 10.02.2021 21:28:29 8053
3 700 Kč 10.02.2021 21:27:55 3833
3 600 Kč limit (10.02.2021 21:25:05) 8053
3 500 Kč 10.02.2021 21:25:06 3833
3 400 Kč limit (10.02.2021 21:24:00) 8053
3 300 Kč 10.02.2021 21:24:01 3486
3 200 Kč limit (10.02.2021 21:21:59) 8053
3 100 Kč 10.02.2021 21:20:47 3833
3 000 Kč limit (10.02.2021 21:19:16) 8053
3 000 Kč 10.02.2021 21:19:17 7418
2 900 Kč limit (10.02.2021 21:17:37) 8053
2 800 Kč 10.02.2021 21:17:38 3486
2 700 Kč limit (10.02.2021 21:16:51) 8053
2 600 Kč 10.02.2021 21:16:46 7418
2 500 Kč 10.02.2021 21:16:03 3833
2 400 Kč 10.02.2021 21:15:16 3486
2 300 Kč 10.02.2021 21:14:09 3833
2 200 Kč 10.02.2021 21:11:58 8053
2 100 Kč 10.02.2021 21:03:04 3833
2 000 Kč 10.02.2021 20:51:31 3486
1 900 Kč 10.02.2021 20:37:29 8053
1 800 Kč 10.02.2021 19:50:41 3833
1 700 Kč 10.02.2021 11:06:20 3486
1 600 Kč 09.02.2021 21:12:34 3833
1 500 Kč 08.02.2021 23:02:51 3486
1 400 Kč 08.02.2021 21:20:59 3833
1 300 Kč 08.02.2021 10:13:43 3486
1 200 Kč 08.02.2021 5:38:05 4802
1 100 Kč 07.02.2021 22:29:21 3833
1 000 Kč 07.02.2021 21:12:23 3486
900 Kč 07.02.2021 14:43:55 8053
800 Kč 30.01.2021 16:26:36 3833
700 Kč 27.01.2021 21:16:41 457
600 Kč 17.01.2021 20:54:15 4216
500 Kč 15.01.2021 15:01:22 4747