Josef Jíra - V baru

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 26x37 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra 85. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 49 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo top posouzeno znalcem
104081. V baru
Dražba ukončena:26.10.2023 20:15:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:90 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
90 000 Kč 26.10.2023 20:12:00 13411
85 000 Kč 26.10.2023 20:09:27 11249
80 000 Kč 26.10.2023 19:59:53 13411
75 000 Kč limit (24.10.2023 10:08:38) 6987
70 000 Kč 24.10.2023 10:08:39 3792
65 000 Kč limit (14.10.2023 20:58:51) 6987
60 000 Kč limit (14.10.2023 20:58:50) 3792
43 000 Kč limit (14.10.2023 20:58:28) 6987
42 000 Kč 14.10.2023 20:58:29 3792
41 000 Kč limit (02.10.2023 12:11:56) 6987
40 000 Kč limit (02.10.2023 12:11:26) 8529
39 000 Kč limit (02.10.2023 12:11:25) 6987
28 000 Kč limit (30.09.2023 21:15:49) 8529
27 000 Kč limit (30.09.2023 21:15:48) 6987
16 000 Kč limit (30.09.2023 21:15:24) 8529
15 000 Kč limit (30.09.2023 21:15:23) 6987
4 600 Kč limit (30.09.2023 21:14:31) 8529
4 500 Kč 30.09.2023 21:14:32 6987
4 400 Kč limit (29.09.2023 22:18:50) 8529
4 300 Kč 29.09.2023 22:18:51 852
4 200 Kč limit (29.09.2023 22:18:45) 8529
4 100 Kč 29.09.2023 22:18:46 852
4 000 Kč limit (29.09.2023 22:18:42) 8529
3 900 Kč 29.09.2023 22:18:43 852
3 800 Kč limit (29.09.2023 22:18:38) 8529
3 700 Kč 29.09.2023 22:18:39 852
3 600 Kč limit (29.09.2023 20:52:29) 8529
3 500 Kč 29.09.2023 20:52:30 4632
3 400 Kč limit (29.09.2023 18:38:20) 8529
3 300 Kč 29.09.2023 18:38:21 1610
3 200 Kč limit (29.09.2023 17:05:10) 8529
3 100 Kč 29.09.2023 4:22:11 10973
3 000 Kč 28.09.2023 23:46:05 2880