Josef Jíra - U Křížku

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 33x44 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 75. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
56219. U Křížku
Dražba ukončena:25.02.2021 19:51:45
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:130 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
130 000 Kč 25.02.2021 19:46:45 8053
120 000 Kč 25.02.2021 19:45:09 3475
110 000 Kč 25.02.2021 19:42:46 8053
100 000 Kč 25.02.2021 19:38:47 3475
95 000 Kč 25.02.2021 19:36:04 8053
90 000 Kč 25.02.2021 19:35:27 3475
85 000 Kč 25.02.2021 19:33:14 6609
80 000 Kč 25.02.2021 19:32:02 8053
75 000 Kč 25.02.2021 19:29:31 6609
70 000 Kč limit (25.02.2021 19:29:12) 3475
65 000 Kč 25.02.2021 19:29:13 6609
60 000 Kč limit (25.02.2021 19:27:09) 3475
55 000 Kč limit (25.02.2021 19:25:33) 1592
50 000 Kč 25.02.2021 19:25:34 3475
49 000 Kč limit (25.02.2021 13:52:10) 1592
48 000 Kč 24.02.2021 23:52:31 2001
47 000 Kč 23.02.2021 11:48:54 1592
46 000 Kč 19.02.2021 3:17:59 8053
45 000 Kč limit (18.02.2021 16:11:07) 2410
45 000 Kč 18.02.2021 16:11:08 3475
44 000 Kč limit (17.02.2021 15:36:27) 2410
43 000 Kč 17.02.2021 15:36:28 1592
42 000 Kč limit (14.02.2021 18:29:05) 2410
41 000 Kč limit (14.02.2021 12:25:45) 6342
40 000 Kč 14.02.2021 12:25:46 2410
39 000 Kč limit (14.02.2021 12:25:15) 6342
38 000 Kč 14.02.2021 12:25:16 2410
37 000 Kč limit (14.02.2021 12:25:03) 6342
36 000 Kč 14.02.2021 12:25:04 2410
35 000 Kč limit (14.02.2021 11:13:38) 6342
34 000 Kč limit (14.02.2021 11:12:29) 8053
33 000 Kč 14.02.2021 11:12:30 6342
32 000 Kč 10.02.2021 22:03:44 8053
31 000 Kč 10.02.2021 10:04:11 2880
30 000 Kč 09.02.2021 10:14:20 1592
29 000 Kč 08.02.2021 22:37:11 2880
28 000 Kč 06.02.2021 18:15:33 2412
27 000 Kč 03.02.2021 14:20:21 2410
26 000 Kč 02.02.2021 23:13:02 8053
25 000 Kč limit (02.02.2021 23:12:54) 2410
24 000 Kč 02.02.2021 23:12:55 8053
23 000 Kč limit (02.02.2021 23:12:46) 2410
22 000 Kč 02.02.2021 23:12:47 8053
21 000 Kč limit (30.01.2021 14:31:10) 2410
20 000 Kč limit (30.01.2021 14:30:46) 7493
19 000 Kč 30.01.2021 14:30:47 2410
18 000 Kč limit (30.01.2021 14:28:50) 7493
17 000 Kč 30.01.2021 14:28:51 1652
16 000 Kč limit (29.01.2021 23:29:03) 7493
15 000 Kč 29.01.2021 23:29:04 659
14 000 Kč limit (29.01.2021 17:55:47) 7493
13 000 Kč limit (29.01.2021 17:55:46) 3229
7 500 Kč limit (29.01.2021 16:00:25) 3229
7 000 Kč 29.01.2021 16:00:26 2216
6 500 Kč limit (29.01.2021 12:46:47) 3229
6 000 Kč limit (29.01.2021 12:46:46) 5811
4 000 Kč limit (29.01.2021 12:46:33) 5811
3 900 Kč 29.01.2021 12:46:34 3229
3 800 Kč limit (29.01.2021 12:31:09) 5811
3 700 Kč 29.01.2021 12:31:10 2970
3 600 Kč limit (29.01.2021 12:31:03) 5811
3 500 Kč 29.01.2021 12:31:04 2970
3 400 Kč limit (29.01.2021 12:13:46) 5811
3 300 Kč 29.01.2021 12:13:47 6634
3 200 Kč limit (29.01.2021 11:12:47) 5811
3 100 Kč 29.01.2021 11:12:48 2880
3 000 Kč limit (29.01.2021 10:41:41) 5811
2 900 Kč 29.01.2021 10:41:42 2880
2 800 Kč limit (29.01.2021 8:50:42) 5811
2 700 Kč 29.01.2021 8:50:43 1488
2 600 Kč limit (29.01.2021 8:50:06) 5811
2 500 Kč 29.01.2021 8:50:07 5970
2 400 Kč limit (29.01.2021 8:10:21) 5811
2 300 Kč 29.01.2021 8:10:22 3121
2 200 Kč limit (29.01.2021 7:51:50) 5811
2 100 Kč 29.01.2021 7:51:51 4966
2 000 Kč limit (29.01.2021 6:26:17) 5811
1 900 Kč 29.01.2021 6:26:18 1699
1 800 Kč limit (28.01.2021 23:39:58) 5811
1 700 Kč 28.01.2021 22:56:06 2216
1 600 Kč 28.01.2021 22:47:12 849
1 500 Kč 28.01.2021 22:46:05 3912