Josef Jíra - U kříže

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 90x75 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 86. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 103 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
107370. U kříže
Dražba ukončena:14.12.2023 21:08:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:210 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
210 000 Kč 14.12.2023 21:05:09 10749
200 000 Kč limit (14.12.2023 21:03:19) 3792
200 000 Kč 14.12.2023 21:03:20 10749
190 000 Kč limit (14.12.2023 21:01:39) 3792
180 000 Kč 14.12.2023 21:01:40 10749
170 000 Kč limit (14.12.2023 20:59:51) 3792
160 000 Kč 14.12.2023 20:59:52 3699
150 000 Kč limit (07.12.2023 0:07:07) 3792
140 000 Kč 07.12.2023 0:07:08 12633
130 000 Kč limit (07.12.2023 0:06:47) 3792
120 000 Kč 07.12.2023 0:06:48 12633
110 000 Kč limit (06.12.2023 23:23:44) 3792
100 000 Kč limit (06.12.2023 23:23:43) 12633
85 000 Kč 02.12.2023 21:06:40 12633
80 000 Kč limit (02.12.2023 21:05:57) 1705
80 000 Kč 02.12.2023 21:05:58 12633
75 000 Kč limit (02.12.2023 21:05:31) 1705
70 000 Kč 02.12.2023 21:05:32 12633
65 000 Kč limit (02.12.2023 21:05:22) 1705
60 000 Kč 02.12.2023 21:05:23 12633
55 000 Kč limit (02.12.2023 15:31:46) 1705
50 000 Kč limit (02.12.2023 15:31:45) 12633
42 000 Kč 02.12.2023 10:19:01 12633
41 000 Kč 02.12.2023 9:53:55 3229
40 000 Kč limit (02.12.2023 9:53:50) 12633
40 000 Kč 02.12.2023 9:53:51 3229
39 000 Kč limit (02.12.2023 9:53:46) 12633
38 000 Kč 02.12.2023 9:53:47 3229
37 000 Kč limit (02.12.2023 7:44:31) 12633
36 000 Kč 02.12.2023 7:44:32 3229
35 000 Kč limit (02.12.2023 7:44:28) 12633
34 000 Kč 02.12.2023 7:44:29 3229
33 000 Kč limit (02.12.2023 7:44:24) 12633
32 000 Kč 02.12.2023 7:44:25 3229
31 000 Kč limit (02.12.2023 7:44:20) 12633
30 000 Kč 02.12.2023 7:44:21 3229
29 000 Kč limit (02.12.2023 7:44:16) 12633
28 000 Kč 02.12.2023 7:44:17 3229
27 000 Kč limit (02.12.2023 7:44:13) 12633
26 000 Kč 02.12.2023 7:44:14 3229
25 000 Kč limit (02.12.2023 7:44:09) 12633
24 000 Kč 02.12.2023 7:44:10 3229
23 000 Kč limit (02.12.2023 7:44:05) 12633
22 000 Kč 02.12.2023 7:44:06 3229
21 000 Kč 01.12.2023 23:58:17 12633
20 000 Kč limit (01.12.2023 23:58:07) 10831
19 000 Kč 01.12.2023 23:58:08 12633
18 000 Kč limit (01.12.2023 23:58:00) 10831
17 000 Kč 01.12.2023 23:58:01 12633
16 000 Kč limit (01.12.2023 23:57:54) 10831
15 000 Kč 01.12.2023 23:57:55 12633
14 000 Kč limit (01.12.2023 23:54:22) 10831
13 000 Kč 01.12.2023 23:54:23 1217
12 000 Kč limit (01.12.2023 20:43:01) 10831
11 000 Kč 01.12.2023 19:13:29 12633
10 000 Kč 01.12.2023 15:31:44 6634