Josef Jíra - U chalupy

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
94757. U chalupy
Dražba ukončena:31.05.2023 22:56:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:30 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
30 000 Kč 31.05.2023 22:42:08 11444
29 000 Kč 31.05.2023 21:35:19 6543
28 000 Kč limit (31.05.2023 21:35:06) 11444
28 000 Kč 31.05.2023 21:35:07 6543
27 000 Kč limit (31.05.2023 21:35:01) 11444
26 000 Kč 31.05.2023 21:35:02 6543
25 000 Kč limit (31.05.2023 21:34:33) 11444
24 000 Kč 31.05.2023 21:34:34 6543
23 000 Kč limit (31.05.2023 20:35:17) 11444
22 000 Kč 31.05.2023 20:35:18 10831
21 000 Kč limit (31.05.2023 17:47:33) 11444
20 000 Kč 20.05.2023 13:13:54 5233
19 000 Kč 19.05.2023 22:41:49 51
18 000 Kč 17.05.2023 15:24:38 10206
17 000 Kč 12.05.2023 10:31:14 3743
16 000 Kč 09.05.2023 22:25:16 11444
15 000 Kč limit (08.05.2023 14:44:04) 10206
15 000 Kč 08.05.2023 14:44:05 4889
14 000 Kč limit (08.05.2023 8:27:53) 10206
13 000 Kč limit (08.05.2023 8:27:52) 51
12 000 Kč limit (07.05.2023 21:44:38) 51
11 000 Kč limit (07.05.2023 21:44:32) 5420
11 000 Kč 07.05.2023 21:44:33 51
10 000 Kč limit (05.05.2023 21:56:38) 5420
9 500 Kč 03.05.2023 19:32:25 51
9 000 Kč limit (03.05.2023 10:17:01) 10206
9 000 Kč 03.05.2023 10:17:02 3121
8 500 Kč limit (02.05.2023 23:12:18) 10206
8 000 Kč 02.05.2023 23:12:19 5811
7 500 Kč limit (02.05.2023 15:45:41) 10206
7 000 Kč limit (02.05.2023 15:45:40) 5420
5 500 Kč limit (01.05.2023 16:48:07) 5420
5 000 Kč 01.05.2023 16:48:08 2559
4 900 Kč limit (01.05.2023 16:40:15) 5420
4 800 Kč limit (01.05.2023 16:40:14) 10206
4 200 Kč limit (01.05.2023 15:20:41) 10206
4 100 Kč limit (01.05.2023 15:20:40) 10207
2 400 Kč limit (01.05.2023 11:38:39) 10207
2 300 Kč limit (01.05.2023 11:38:20) 3603
2 300 Kč 01.05.2023 11:38:21 10207
2 200 Kč limit (01.05.2023 11:29:27) 3603
2 100 Kč 01.05.2023 11:29:28 8114
2 000 Kč limit (01.05.2023 10:44:49) 3603
1 900 Kč 01.05.2023 10:44:50 6893
1 800 Kč limit (30.04.2023 22:27:39) 3603
1 700 Kč 30.04.2023 11:41:41 121
1 600 Kč limit (28.04.2023 11:24:12) 11458
1 600 Kč 28.04.2023 11:24:13 51
1 500 Kč limit (28.04.2023 10:52:25) 11458
1 400 Kč 28.04.2023 8:41:55 10831
1 300 Kč 28.04.2023 7:27:16 4966
1 200 Kč 28.04.2023 6:16:28 11458
1 100 Kč 28.04.2023 0:33:06 318
1 000 Kč 27.04.2023 23:29:29 11458