Josef Jíra - Svěcení květin

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 65x55 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra 98. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

Nejdelší strana: 80 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
93111. Svěcení květin
Dražba ukončena:26.04.2023 22:37:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:210 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
210 000 Kč 12.04.2023 18:26:00 3792
200 000 Kč 12.04.2023 17:36:32 2360
190 000 Kč 31.03.2023 21:34:35 5912
180 000 Kč 31.03.2023 16:59:35 2360
170 000 Kč limit (31.03.2023 16:59:29) 3792
160 000 Kč 31.03.2023 16:59:30 2360
150 000 Kč limit (31.03.2023 16:59:24) 3792
140 000 Kč 31.03.2023 16:59:25 2360
130 000 Kč limit (31.03.2023 6:33:22) 3792
120 000 Kč 31.03.2023 6:33:23 3014
110 000 Kč limit (31.03.2023 4:32:12) 3792
100 000 Kč limit (31.03.2023 4:32:11) 3014
90 000 Kč limit (31.03.2023 4:31:50) 3792
85 000 Kč limit (31.03.2023 4:31:49) 3014
75 000 Kč limit (31.03.2023 4:31:30) 3792
70 000 Kč limit (31.03.2023 4:31:29) 3014
60 000 Kč limit (31.03.2023 4:31:05) 3792
55 000 Kč limit (31.03.2023 4:31:04) 3014
36 000 Kč limit (31.03.2023 4:30:31) 3792
35 000 Kč limit (31.03.2023 4:30:30) 3014
21 000 Kč limit (31.03.2023 4:30:01) 3792
20 000 Kč limit (31.03.2023 4:30:00) 3014
1 800 Kč limit (31.03.2023 4:29:43) 3792
1 700 Kč 31.03.2023 4:29:44 3014
1 600 Kč limit (30.03.2023 23:47:24) 3792
1 500 Kč 30.03.2023 23:45:07 5536