Josef Jíra - Svěcení květin

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 50x39 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 80. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem Csc.

Nejdelší strana: 56 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
86295. Svěcení květin
Dražba ukončena:30.11.2022 21:03:04
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:60 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
60 000 Kč 30.11.2022 21:00:04 10831
55 000 Kč limit (30.11.2022 20:59:52) 529
50 000 Kč 30.11.2022 20:59:53 10831
49 000 Kč limit (30.11.2022 20:59:47) 529
48 000 Kč 30.11.2022 20:59:48 10831
47 000 Kč limit (30.11.2022 20:58:24) 529
46 000 Kč 30.11.2022 20:56:39 10831
45 000 Kč limit (30.11.2022 20:56:34) 529
44 000 Kč 30.11.2022 20:56:35 10831
43 000 Kč limit (30.11.2022 20:56:29) 529
42 000 Kč 30.11.2022 20:56:30 10831
41 000 Kč limit (30.11.2022 20:56:24) 529
40 000 Kč 30.11.2022 20:56:23 10831
39 000 Kč limit (30.11.2022 20:55:53) 5811
39 000 Kč 30.11.2022 20:55:54 529
38 000 Kč limit (30.11.2022 20:55:29) 5811
37 000 Kč 30.11.2022 20:54:56 529
36 000 Kč 30.11.2022 20:53:35 10831
35 000 Kč limit (30.11.2022 20:53:23) 5811
34 000 Kč 30.11.2022 20:53:24 10831
33 000 Kč limit (30.11.2022 20:53:18) 5811
32 000 Kč 30.11.2022 20:53:19 10831
31 000 Kč limit (30.11.2022 20:28:53) 5811
30 000 Kč limit (30.11.2022 20:28:52) 3792
27 000 Kč limit (30.11.2022 20:28:31) 3792
26 000 Kč limit (30.11.2022 20:28:30) 5811
24 000 Kč limit (30.11.2022 20:27:56) 3792
23 000 Kč limit (30.11.2022 20:27:55) 5811
21 000 Kč limit (30.11.2022 20:27:35) 3792
20 000 Kč 30.11.2022 20:27:36 5811
19 000 Kč limit (30.11.2022 20:24:03) 3792
18 000 Kč 30.11.2022 20:24:04 9261
17 000 Kč limit (30.11.2022 19:48:23) 3792
16 000 Kč 28.11.2022 10:55:21 10831
15 000 Kč 27.11.2022 7:45:32 529
14 000 Kč 25.11.2022 22:42:43 7702
13 000 Kč 25.11.2022 21:24:27 5811
12 000 Kč 06.11.2022 16:27:58 8053
11 000 Kč 01.11.2022 20:21:22 10921
10 000 Kč limit (01.11.2022 20:21:13) 6893
10 000 Kč 01.11.2022 20:21:14 10921
9 500 Kč limit (31.10.2022 13:29:50) 6893
9 000 Kč 31.10.2022 13:29:51 2970
8 500 Kč limit (30.10.2022 20:55:57) 6893
8 000 Kč 30.10.2022 20:55:58 6099
7 500 Kč limit (29.10.2022 20:58:49) 6893
7 000 Kč limit (29.10.2022 20:58:48) 5420
3 300 Kč limit (29.10.2022 20:58:17) 5420
3 200 Kč 29.10.2022 20:58:18 6893
3 100 Kč limit (29.10.2022 20:58:09) 5420
3 000 Kč 29.10.2022 20:58:10 6893
2 900 Kč limit (29.10.2022 20:58:00) 5420
2 800 Kč 29.10.2022 20:58:01 6893
2 700 Kč limit (29.10.2022 16:33:53) 5420
2 600 Kč 29.10.2022 16:33:54 8114
2 500 Kč limit (28.10.2022 9:56:35) 5420
2 400 Kč 28.10.2022 9:56:36 3113
2 300 Kč limit (28.10.2022 9:56:27) 5420
2 200 Kč 28.10.2022 9:56:28 3113
2 100 Kč limit (28.10.2022 9:56:16) 5420
2 000 Kč 28.10.2022 9:56:17 3113
1 900 Kč limit (28.10.2022 9:56:09) 5420
1 800 Kč 28.10.2022 9:56:10 3113
1 700 Kč limit (28.10.2022 2:15:40) 5420
1 600 Kč 27.10.2022 23:13:33 5970
1 500 Kč 27.10.2022 22:56:35 4180