Josef Jíra - Šípkový keř u Malé Skály

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 50x60 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 97. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 80 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
88771. Šípkový keř u Malé Skály
Dražba ukončena:25.01.2023 21:18:09
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:160 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
160 000 Kč 25.01.2023 21:15:09 11921
150 000 Kč 25.01.2023 20:55:59 10608
140 000 Kč 25.01.2023 20:40:41 11921
130 000 Kč 25.01.2023 19:08:02 10608
120 000 Kč 24.01.2023 18:45:19 2208
110 000 Kč 22.01.2023 19:45:54 6342
100 000 Kč 12.01.2023 21:07:07 7872
95 000 Kč limit (11.01.2023 18:43:09) 6491
95 000 Kč 11.01.2023 18:43:10 223
90 000 Kč limit (09.01.2023 14:44:43) 6491
85 000 Kč 03.01.2023 10:35:40 10831
80 000 Kč 01.01.2023 16:27:31 4180
75 000 Kč limit (29.12.2022 21:38:28) 2504
70 000 Kč 29.12.2022 21:38:29 223
65 000 Kč limit (27.12.2022 9:37:15) 2504
60 000 Kč 27.12.2022 9:37:16 1217
55 000 Kč limit (27.12.2022 7:54:50) 2504
50 000 Kč limit (26.12.2022 14:41:56) 1217
49 000 Kč 26.12.2022 14:41:57 3014
48 000 Kč limit (26.12.2022 11:50:22) 1217
47 000 Kč 26.12.2022 11:50:23 2559
46 000 Kč limit (26.12.2022 11:06:35) 1217
45 000 Kč limit (26.12.2022 11:06:34) 2504
34 000 Kč limit (26.12.2022 11:06:02) 1217
33 000 Kč 26.12.2022 11:06:03 2504
32 000 Kč limit (26.12.2022 11:05:43) 1217
31 000 Kč limit (26.12.2022 11:05:42) 2504
21 000 Kč limit (25.12.2022 22:56:38) 1217
20 000 Kč 25.12.2022 22:56:39 3399
19 000 Kč limit (25.12.2022 19:11:38) 1217
18 000 Kč 25.12.2022 19:11:39 7335
17 000 Kč limit (25.12.2022 18:46:08) 1217
16 000 Kč 25.12.2022 18:18:02 3743
15 000 Kč 25.12.2022 17:03:01 4180
14 000 Kč 25.12.2022 16:57:01 852
13 000 Kč 25.12.2022 14:33:59 2216
12 000 Kč 25.12.2022 11:52:05 4180
11 000 Kč 25.12.2022 1:56:28 852
10 000 Kč limit (25.12.2022 1:56:27) 6893
2 200 Kč limit (25.12.2022 1:19:44) 6893
2 100 Kč 25.12.2022 1:19:45 9074
2 000 Kč limit (24.12.2022 12:50:42) 6893
1 900 Kč 24.12.2022 12:48:24 5058
1 800 Kč 24.12.2022 2:22:41 2216
1 700 Kč 24.12.2022 1:18:19 2360
1 600 Kč 23.12.2022 23:39:47 411
1 500 Kč 23.12.2022 22:47:04 619