Josef Jíra - Sametovka

Detail položky

Detail položky

Suchá jehla 65/100, 15x11 cm. Signováno tužkou vpravo dole J. Jíra. Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 20 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo doporučujeme
152086. Sametovka
Dražba ukončena:04.01.2026 20:03:36
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 000 Kč 04.01.2026 20:00:36 14986
1 900 Kč 04.01.2026 16:58:16 1368
1 800 Kč limit (04.01.2026 16:58:06) 10020
1 700 Kč 04.01.2026 16:58:07 1368
1 600 Kč limit (24.12.2025 12:46:55) 10020
1 500 Kč limit (24.12.2025 12:46:54) 5435
1 300 Kč limit (24.12.2025 12:46:47) 10020
1 200 Kč 24.12.2025 12:46:48 5435
1 100 Kč limit (23.12.2025 19:07:45) 10020
1 000 Kč 23.12.2025 15:58:26 15681