Josef Jíra - S růží

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 10x14 cm. Signováno s věnováním J. Jíra. Rám, pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
26449. S růží
Dražba ukončena:16.01.2019 20:53:06
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 200 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 200 Kč 16.01.2019 20:48:06 1229
1 100 Kč 16.01.2019 20:43:15 2798
1 000 Kč limit (16.01.2019 20:43:09) 1229
1 000 Kč 16.01.2019 20:43:10 2798
900 Kč limit (16.01.2019 20:43:03) 1229
800 Kč 16.01.2019 20:43:04 2798
700 Kč limit (22.12.2018 15:09:03) 1229