Josef Jíra - Pohled z okna

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 18x23 cm. Signováno dole uprostřed J. Jíra 97. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
53812. Pohled z okna
Dražba ukončena:17.12.2020 22:25:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:25 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
25 000 Kč limit (16.12.2020 20:11:52) 3792
24 000 Kč 16.12.2020 20:11:53 7493
23 000 Kč limit (16.12.2020 20:11:48) 3792
22 000 Kč 16.12.2020 20:11:49 7493
21 000 Kč limit (16.12.2020 13:30:17) 3792
20 000 Kč 04.12.2020 16:37:31 3121
19 000 Kč 04.12.2020 4:12:52 2216
18 000 Kč 03.12.2020 8:38:46 3229
17 000 Kč 02.12.2020 13:39:48 2216
16 000 Kč 02.12.2020 6:45:12 3229
15 000 Kč 01.12.2020 22:09:30 2880
14 000 Kč limit (01.12.2020 22:09:24) 2216
14 000 Kč 01.12.2020 22:09:25 2880
13 000 Kč limit (01.12.2020 22:09:19) 2216
12 000 Kč 01.12.2020 22:09:20 2880
11 000 Kč limit (01.12.2020 22:09:13) 2216
10 000 Kč 01.12.2020 22:09:14 2880
9 500 Kč limit (01.12.2020 22:09:07) 2216
9 000 Kč 01.12.2020 22:09:08 2880
8 500 Kč limit (01.12.2020 22:09:00) 2216
8 000 Kč 01.12.2020 22:09:01 2880
7 500 Kč limit (01.12.2020 21:51:13) 2216
7 000 Kč 01.12.2020 21:51:14 51
6 500 Kč limit (01.12.2020 21:29:12) 2216
6 000 Kč 01.12.2020 21:29:13 5918
5 500 Kč limit (01.12.2020 21:28:59) 2216
5 000 Kč limit (01.12.2020 21:28:58) 5918
1 500 Kč limit (01.12.2020 19:46:33) 2216
1 400 Kč 01.12.2020 19:46:34 3121
1 300 Kč limit (01.12.2020 19:46:26) 2216
1 200 Kč 01.12.2020 19:46:27 3121
1 100 Kč 01.12.2020 14:56:48 2216
1 000 Kč 01.12.2020 14:01:48 3364