Josef Jíra - Podkrkonošský motiv

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 43x62 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 03. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
56197. Podkrkonošský motiv
Dražba ukončena:25.02.2021 19:19:34
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:150 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
150 000 Kč 25.02.2021 19:14:34 8053
140 000 Kč limit (25.02.2021 19:14:24) 7493
130 000 Kč 25.02.2021 19:14:25 8053
120 000 Kč 25.02.2021 19:12:24 7493
110 000 Kč 25.02.2021 19:12:20 8053
100 000 Kč 25.02.2021 19:11:05 7493
95 000 Kč 25.02.2021 19:11:00 8053
90 000 Kč 25.02.2021 19:09:32 7493
85 000 Kč 25.02.2021 19:09:21 8053
80 000 Kč 11.02.2021 14:15:34 7493
75 000 Kč 11.02.2021 8:59:48 3792
70 000 Kč 03.02.2021 15:37:20 7493
65 000 Kč 02.02.2021 23:11:28 8053
60 000 Kč limit (29.01.2021 23:14:15) 7493
60 000 Kč 29.01.2021 23:14:16 659
55 000 Kč limit (29.01.2021 17:54:56) 7493
50 000 Kč limit (29.01.2021 17:54:46) 7725
50 000 Kč limit (29.01.2021 17:54:47) 7493
32 000 Kč limit (29.01.2021 17:54:38) 7725
31 000 Kč 29.01.2021 17:54:39 7493
30 000 Kč limit (29.01.2021 17:15:42) 7725
29 000 Kč limit (29.01.2021 17:15:41) 6491
26 000 Kč limit (29.01.2021 15:56:47) 6491
25 000 Kč 29.01.2021 15:56:48 2216
24 000 Kč limit (29.01.2021 13:10:33) 6491
23 000 Kč 29.01.2021 13:10:34 3229
22 000 Kč limit (29.01.2021 13:10:29) 6491
21 000 Kč 29.01.2021 13:10:30 3229
20 000 Kč limit (29.01.2021 13:10:25) 6491
19 000 Kč 29.01.2021 13:10:26 3229
18 000 Kč limit (29.01.2021 12:43:47) 6491
17 000 Kč 29.01.2021 12:43:48 3229
16 000 Kč limit (29.01.2021 12:43:43) 6491
15 000 Kč 29.01.2021 12:43:44 3229
14 000 Kč limit (29.01.2021 12:43:39) 6491
13 000 Kč 29.01.2021 12:43:40 3229
12 000 Kč limit (29.01.2021 12:43:36) 6491
11 000 Kč 29.01.2021 12:43:37 3229
10 000 Kč limit (29.01.2021 12:43:32) 6491
9 500 Kč 29.01.2021 12:43:33 3229
9 000 Kč limit (29.01.2021 12:43:29) 6491
8 500 Kč 29.01.2021 12:43:30 3229
8 000 Kč limit (29.01.2021 12:43:25) 6491
7 500 Kč 29.01.2021 12:43:26 3229
7 000 Kč limit (29.01.2021 12:43:22) 6491
6 500 Kč limit (29.01.2021 12:43:21) 3229
3 300 Kč limit (29.01.2021 12:43:02) 6491
3 200 Kč 29.01.2021 12:43:03 3229
3 100 Kč limit (29.01.2021 12:29:33) 6491
3 000 Kč 29.01.2021 12:29:34 2970
2 900 Kč limit (29.01.2021 12:29:20) 6491
2 800 Kč 29.01.2021 12:29:21 2970
2 700 Kč limit (29.01.2021 12:12:04) 6491
2 600 Kč 29.01.2021 12:12:05 6634
2 500 Kč limit (29.01.2021 11:43:13) 6491
2 400 Kč 29.01.2021 11:43:14 3743
2 300 Kč limit (29.01.2021 11:37:51) 6491
2 200 Kč 29.01.2021 11:37:52 2880
2 100 Kč limit (29.01.2021 9:25:09) 6491
2 000 Kč 29.01.2021 8:57:38 5970
1 900 Kč 29.01.2021 8:49:48 1488
1 800 Kč 29.01.2021 8:08:32 3121
1 700 Kč 29.01.2021 6:25:20 1699
1 600 Kč 28.01.2021 22:53:58 2216
1 500 Kč 28.01.2021 22:45:20 849