Josef Jíra - Pieta

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 36x33 cm. Monogramováno dole uprostřed J. Jíra 95. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.


Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem Csc. a Richardem Náhlovským, žákem a blízkým přítelem Josefa Jíry.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
75791. Pieta
Dražba ukončena:27.04.2022 21:17:33
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:170 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
170 000 Kč 27.04.2022 21:14:33 4135
160 000 Kč 27.04.2022 21:02:44 10160
150 000 Kč 27.04.2022 21:01:54 8400
140 000 Kč 27.04.2022 20:58:13 10160
130 000 Kč 27.04.2022 20:57:11 2208
120 000 Kč limit (27.04.2022 20:56:09) 10160
110 000 Kč 27.04.2022 20:56:10 2208
100 000 Kč limit (27.04.2022 20:08:13) 10160
95 000 Kč 27.04.2022 20:08:14 7864
90 000 Kč limit (27.04.2022 17:44:59) 10160
85 000 Kč limit (27.04.2022 17:44:58) 2208
75 000 Kč limit (26.04.2022 20:21:37) 2208
70 000 Kč 26.04.2022 20:21:38 7493
65 000 Kč limit (26.04.2022 20:21:33) 2208
60 000 Kč 26.04.2022 20:21:34 7493
55 000 Kč limit (26.04.2022 20:21:28) 2208
50 000 Kč 26.04.2022 20:21:29 7493
49 000 Kč limit (26.04.2022 20:21:22) 2208
48 000 Kč 26.04.2022 20:21:23 7493
47 000 Kč limit (26.04.2022 10:59:48) 2208
46 000 Kč limit (25.04.2022 22:55:31) 6491
46 000 Kč 25.04.2022 22:55:32 7864
45 000 Kč limit (24.04.2022 19:15:40) 6491
44 000 Kč 24.04.2022 19:15:41 5970
43 000 Kč limit (21.04.2022 18:10:23) 6491
42 000 Kč 21.04.2022 18:10:24 7493
41 000 Kč limit (21.04.2022 18:10:19) 6491
40 000 Kč 21.04.2022 18:10:20 7493
39 000 Kč limit (21.04.2022 18:10:16) 6491
38 000 Kč 21.04.2022 18:10:17 7493
37 000 Kč limit (20.04.2022 16:23:01) 6491
36 000 Kč 20.04.2022 16:23:02 1539
35 000 Kč limit (20.04.2022 15:22:05) 6491
34 000 Kč 17.04.2022 16:33:35 7493
33 000 Kč 09.04.2022 20:03:14 354
32 000 Kč 09.04.2022 11:59:26 849
31 000 Kč 07.04.2022 19:50:01 354
30 000 Kč limit (07.04.2022 19:49:10) 3014
30 000 Kč 07.04.2022 19:49:11 354
29 000 Kč limit (07.04.2022 19:34:58) 3014
28 000 Kč 07.04.2022 19:34:59 7864
27 000 Kč 07.04.2022 6:26:12 3014
26 000 Kč 07.04.2022 0:18:30 5058
25 000 Kč 06.04.2022 9:59:49 2710
24 000 Kč 05.04.2022 23:41:33 3699
23 000 Kč 05.04.2022 21:25:33 619
22 000 Kč 04.04.2022 15:46:18 2208
21 000 Kč 03.04.2022 10:12:54 5912
20 000 Kč 03.04.2022 6:58:33 3014
19 000 Kč 02.04.2022 14:24:55 7493
18 000 Kč 02.04.2022 12:59:26 2710
17 000 Kč 02.04.2022 12:24:02 4035
16 000 Kč limit (02.04.2022 12:23:34) 8529
16 000 Kč 02.04.2022 12:23:35 4035
15 000 Kč limit (02.04.2022 12:23:17) 8529
14 000 Kč 02.04.2022 12:23:18 4035
13 000 Kč limit (02.04.2022 12:23:08) 8529
12 000 Kč 02.04.2022 12:23:09 4035
11 000 Kč limit (01.04.2022 14:30:09) 8529
10 000 Kč limit (01.04.2022 14:30:08) 9295
2 300 Kč limit (01.04.2022 11:46:19) 9295
2 200 Kč limit (01.04.2022 11:46:18) 6302
1 800 Kč limit (01.04.2022 10:06:41) 6302
1 700 Kč limit (01.04.2022 10:06:40) 2633
1 600 Kč limit (01.04.2022 8:18:29) 2633
1 500 Kč 31.03.2022 23:49:15 5536