Josef Jíra - Pantheon (Pokání)

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 65x75 cm. Signováno vlevo dole Jíra 2001. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
59848. Pantheon (Pokání)
Dražba ukončena:26.05.2021 20:54:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:200 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
200 000 Kč limit (26.05.2021 8:20:03) 7493
190 000 Kč 26.05.2021 8:20:04 3792
180 000 Kč limit (26.05.2021 8:20:00) 7493
170 000 Kč limit (26.05.2021 8:19:59) 3792
150 000 Kč 05.05.2021 19:33:18 7493
140 000 Kč 05.05.2021 17:24:13 8053
130 000 Kč limit (05.05.2021 17:24:04) 3792
120 000 Kč 05.05.2021 17:24:05 8053
110 000 Kč limit (05.05.2021 17:23:57) 3792
100 000 Kč 05.05.2021 17:23:58 8053
95 000 Kč limit (05.05.2021 17:21:04) 3792
90 000 Kč 05.05.2021 17:21:05 8053
85 000 Kč limit (05.05.2021 1:56:43) 3792
80 000 Kč limit (05.05.2021 1:56:42) 7493
55 000 Kč limit (02.05.2021 10:41:44) 7493
50 000 Kč 02.05.2021 10:41:45 2970
49 000 Kč limit (02.05.2021 10:41:30) 7493
48 000 Kč 02.05.2021 10:41:31 2970
47 000 Kč limit (30.04.2021 18:40:09) 7493
46 000 Kč limit (30.04.2021 18:40:08) 6491
39 000 Kč limit (30.04.2021 18:11:33) 6491
38 000 Kč 30.04.2021 18:11:34 4889
37 000 Kč limit (30.04.2021 15:36:59) 6491
36 000 Kč 30.04.2021 15:37:00 5058
35 000 Kč limit (30.04.2021 14:51:43) 6491
34 000 Kč 30.04.2021 14:51:44 2710
33 000 Kč limit (30.04.2021 12:15:54) 6491
32 000 Kč 30.04.2021 12:15:55 2970
31 000 Kč limit (30.04.2021 10:53:42) 6491
30 000 Kč limit (30.04.2021 10:53:41) 6589
24 000 Kč limit (30.04.2021 10:53:25) 6491
23 000 Kč limit (30.04.2021 10:53:24) 6589
11 000 Kč limit (30.04.2021 10:52:58) 6491
10 000 Kč limit (30.04.2021 10:52:57) 6589
4 500 Kč limit (30.04.2021 10:52:46) 6491
4 400 Kč limit (30.04.2021 10:52:45) 6589
3 500 Kč limit (30.04.2021 10:52:22) 6491
3 400 Kč limit (30.04.2021 10:52:21) 6589
3 200 Kč limit (30.04.2021 10:52:15) 6491
3 100 Kč limit (30.04.2021 10:52:14) 6589
2 900 Kč limit (30.04.2021 10:52:04) 6491
2 800 Kč 30.04.2021 10:52:05 6589
2 700 Kč limit (30.04.2021 9:36:37) 6491
2 600 Kč 30.04.2021 9:09:07 8042
2 500 Kč 30.04.2021 9:00:48 3121
2 400 Kč 30.04.2021 8:28:04 1488
2 300 Kč 30.04.2021 3:50:39 3229
2 200 Kč 30.04.2021 2:15:57 3699
2 100 Kč 30.04.2021 0:10:53 1217
2 000 Kč 29.04.2021 23:06:58 849