Josef Jíra - Oči

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu. 28x38 cm. Signováno dole uprostřed J. Jíra. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Zezadu autorský štítek.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
39943. Oči
Dražba ukončena:29.01.2020 22:22:36
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:70 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
70 000 Kč limit (29.01.2020 22:14:49) 4625
65 000 Kč 29.01.2020 22:14:50 2208
60 000 Kč limit (29.01.2020 22:10:22) 4625
55 000 Kč limit (29.01.2020 22:10:21) 5000
41 000 Kč limit (27.01.2020 9:21:44) 5000
40 000 Kč limit (27.01.2020 9:21:43) 2754
32 000 Kč limit (20.01.2020 20:56:57) 2754
31 000 Kč 20.01.2020 20:56:58 3897
30 000 Kč limit (18.01.2020 11:32:17) 2754
29 000 Kč 18.01.2020 11:32:18 1592
28 000 Kč limit (16.01.2020 15:10:24) 2754
27 000 Kč 16.01.2020 15:10:25 3000
26 000 Kč limit (14.01.2020 13:04:45) 2754
25 000 Kč 14.01.2020 13:04:46 5058
24 000 Kč limit (14.01.2020 13:04:35) 2754
23 000 Kč 14.01.2020 13:04:36 5058
22 000 Kč limit (14.01.2020 13:04:22) 2754
21 000 Kč 14.01.2020 13:04:23 5058
20 000 Kč limit (12.01.2020 22:49:31) 2754
19 000 Kč limit (12.01.2020 22:49:30) 2633
18 000 Kč limit (10.01.2020 20:08:37) 2633
17 000 Kč 10.01.2020 10:57:17 2142
16 000 Kč 10.01.2020 9:41:28 3229
15 000 Kč limit (10.01.2020 6:52:19) 6231
14 000 Kč 10.01.2020 6:52:20 2142
13 000 Kč limit (10.01.2020 6:51:54) 6231
12 000 Kč 10.01.2020 6:51:55 2142
11 000 Kč limit (09.01.2020 16:24:41) 6231
10 000 Kč 09.01.2020 16:24:42 3121
9 500 Kč limit (09.01.2020 11:33:58) 6231
9 000 Kč 09.01.2020 11:33:59 2142
8 500 Kč limit (09.01.2020 11:33:48) 6231
8 000 Kč 09.01.2020 11:33:49 2142
7 500 Kč limit (09.01.2020 11:33:35) 6231
7 000 Kč 09.01.2020 11:33:36 2142
6 500 Kč limit (09.01.2020 11:32:52) 6231
6 000 Kč 09.01.2020 11:32:53 2142
5 500 Kč limit (08.01.2020 14:05:14) 6231
5 000 Kč limit (08.01.2020 14:05:13) 4370
2 500 Kč limit (08.01.2020 14:04:36) 4370
2 400 Kč 08.01.2020 14:04:37 6231
2 300 Kč limit (08.01.2020 14:04:33) 4370
2 200 Kč 08.01.2020 14:04:34 6231
2 100 Kč limit (08.01.2020 14:04:29) 4370
2 000 Kč 08.01.2020 14:04:30 6231
1 900 Kč limit (08.01.2020 14:04:25) 4370
1 800 Kč 08.01.2020 14:04:26 6231
1 700 Kč limit (08.01.2020 6:16:43) 4370
1 600 Kč 08.01.2020 6:16:44 4426
1 500 Kč limit (07.01.2020 22:24:02) 4370