Josef Jíra - Oči

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 27x39 cm. Signováno dole uprostřed J. Jíra. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 54 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
107157. Oči
Dražba ukončena:14.12.2023 20:41:26
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:43 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
43 000 Kč limit (14.12.2023 20:38:25) 3792
42 000 Kč 14.12.2023 20:38:26 3699
41 000 Kč limit (14.12.2023 20:36:27) 3792
40 000 Kč 14.12.2023 20:36:28 14084
39 000 Kč limit (14.12.2023 20:35:10) 3792
38 000 Kč 14.12.2023 20:35:11 14084
37 000 Kč limit (12.12.2023 19:29:23) 3792
36 000 Kč 12.12.2023 19:29:24 13001
35 000 Kč limit (12.12.2023 19:28:47) 3792
34 000 Kč 12.12.2023 19:28:48 13001
33 000 Kč limit (12.12.2023 11:26:43) 3792
32 000 Kč 12.12.2023 11:26:44 3229
31 000 Kč limit (12.12.2023 10:14:32) 3792
30 000 Kč 11.12.2023 20:58:14 9870
29 000 Kč 11.12.2023 16:01:27 12861
28 000 Kč 11.12.2023 6:41:06 13001
27 000 Kč 10.12.2023 16:50:29 4630
26 000 Kč 07.12.2023 19:29:53 13001
25 000 Kč 07.12.2023 17:52:00 3229
24 000 Kč 07.12.2023 15:22:45 12829
23 000 Kč 07.12.2023 6:41:38 13001
22 000 Kč 06.12.2023 23:19:38 3792
21 000 Kč 06.12.2023 16:00:35 3229
20 000 Kč limit (06.12.2023 9:51:51) 13001
19 000 Kč 06.12.2023 9:51:52 5629
18 000 Kč limit (05.12.2023 12:30:56) 13001
17 000 Kč 04.12.2023 21:27:13 3229
16 000 Kč 03.12.2023 21:00:20 13921
15 000 Kč limit (03.12.2023 21:00:13) 12691
15 000 Kč 03.12.2023 21:00:14 13921
14 000 Kč limit (03.12.2023 20:56:12) 12691
13 000 Kč 03.12.2023 20:56:13 13921
12 000 Kč limit (03.12.2023 20:56:07) 12691
11 000 Kč 03.12.2023 20:56:08 13921
10 000 Kč limit (03.12.2023 20:56:04) 12691
9 500 Kč 03.12.2023 20:56:05 13921
9 000 Kč limit (03.12.2023 19:39:41) 12691
8 500 Kč 03.12.2023 18:33:00 13193
8 000 Kč limit (03.12.2023 18:32:43) 3229
7 500 Kč 03.12.2023 18:32:44 13193
7 000 Kč 02.12.2023 7:39:37 3229
6 500 Kč 01.12.2023 20:43:17 10831
6 000 Kč limit (01.12.2023 19:14:01) 3699
6 000 Kč 01.12.2023 19:14:02 12633
5 500 Kč limit (01.12.2023 1:59:07) 3699
5 000 Kč 30.11.2023 18:45:46 6302