Josef Jíra - Nice

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 44x55 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 80. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
46499. Nice
Dražba ukončena:25.06.2020 20:53:37
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:32 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
32 000 Kč 25.06.2020 20:48:37 51
31 000 Kč limit (25.06.2020 20:45:44) 5970
31 000 Kč 25.06.2020 20:45:45 51
30 000 Kč limit (25.06.2020 20:45:41) 5970
29 000 Kč 25.06.2020 20:45:42 3229
28 000 Kč limit (25.06.2020 20:40:49) 5970
27 000 Kč 25.06.2020 20:39:35 51
26 000 Kč 25.06.2020 20:34:48 3229
25 000 Kč 25.06.2020 20:32:59 51
24 000 Kč limit (25.06.2020 20:17:51) 3229
23 000 Kč 25.06.2020 20:17:52 51
22 000 Kč 25.06.2020 8:04:02 3229
21 000 Kč 22.06.2020 18:19:46 51
20 000 Kč 21.06.2020 21:17:53 842
19 000 Kč 21.06.2020 19:52:30 51
18 000 Kč 21.06.2020 1:08:42 2734
17 000 Kč 16.06.2020 21:40:29 51
16 000 Kč 14.06.2020 8:05:36 3229
15 000 Kč limit (10.06.2020 16:29:42) 51
15 000 Kč 10.06.2020 16:29:43 2734
14 000 Kč limit (04.06.2020 20:22:20) 51
13 000 Kč 02.06.2020 22:19:24 4889
12 000 Kč limit (31.05.2020 14:43:15) 51
12 000 Kč limit (31.05.2020 14:43:16) 2216
8 000 Kč limit (31.05.2020 14:42:54) 51
7 500 Kč limit (31.05.2020 14:42:53) 2216
3 900 Kč limit (31.05.2020 14:42:31) 51
3 800 Kč 31.05.2020 14:42:32 2216
3 700 Kč limit (31.05.2020 13:41:29) 51
3 600 Kč 31.05.2020 12:49:26 5951
3 500 Kč 31.05.2020 11:14:51 3229
3 400 Kč 30.05.2020 23:36:13 305
3 300 Kč 30.05.2020 15:12:31 3912
3 200 Kč 29.05.2020 21:30:24 2880
3 100 Kč limit (29.05.2020 15:57:04) 2216
3 100 Kč 29.05.2020 15:57:05 3743
3 000 Kč limit (29.05.2020 15:56:53) 2216
2 900 Kč 29.05.2020 15:56:54 3743
2 800 Kč limit (29.05.2020 15:56:47) 2216
2 700 Kč 29.05.2020 15:56:48 3743
2 600 Kč limit (29.05.2020 15:56:40) 2216
2 500 Kč 29.05.2020 15:56:41 3743
2 400 Kč limit (29.05.2020 15:56:32) 2216
2 300 Kč 29.05.2020 15:56:33 3743
2 200 Kč limit (29.05.2020 12:12:56) 2216
2 100 Kč 29.05.2020 12:12:57 2970
2 000 Kč limit (29.05.2020 6:45:59) 2216
1 900 Kč limit (29.05.2020 6:45:58) 1345
1 700 Kč limit (29.05.2020 6:43:16) 2216
1 600 Kč limit (29.05.2020 6:42:37) 1345
1 600 Kč 29.05.2020 6:42:38 2216
1 500 Kč limit (29.05.2020 6:34:49) 1345
1 400 Kč 29.05.2020 0:06:30 279
1 300 Kč 28.05.2020 23:50:24 5058
1 200 Kč 28.05.2020 23:43:52 51
1 100 Kč 28.05.2020 23:39:54 550
1 000 Kč 28.05.2020 23:34:54 849