Josef Jíra - Náměstí

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 31x49 cm, signováno vpravo dole J. Jíra, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
8922. Náměstí
Dražba ukončena:30.03.2017 20:07:11
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč 30.03.2017 20:02:11 2495
18 000 Kč 30.03.2017 20:01:13 2360
17 000 Kč 30.03.2017 20:00:07 2495
16 000 Kč 30.03.2017 19:58:00 2360
15 000 Kč 30.03.2017 19:57:21 2495
14 000 Kč 30.03.2017 19:56:35 2360
13 000 Kč 30.03.2017 19:54:59 2495
12 000 Kč 30.03.2017 19:53:34 2360
11 000 Kč 30.03.2017 19:53:08 2495
10 000 Kč 30.03.2017 19:48:26 2360
9 500 Kč 30.03.2017 19:47:15 2495
9 000 Kč 30.03.2017 19:45:49 2360
8 500 Kč 30.03.2017 19:45:36 2495
8 000 Kč 30.03.2017 19:42:32 2360
7 500 Kč 30.03.2017 19:42:01 550
7 000 Kč 30.03.2017 19:40:00 2360
6 500 Kč 30.03.2017 19:39:15 550
6 000 Kč 30.03.2017 19:36:17 2360
5 500 Kč 30.03.2017 19:35:40 2495
5 000 Kč 30.03.2017 19:35:17 2360
4 900 Kč 30.03.2017 19:34:58 2495
4 800 Kč 30.03.2017 19:30:33 2360
4 700 Kč limit (30.03.2017 19:30:28) 550
4 600 Kč 30.03.2017 19:30:29 2360
4 500 Kč limit (30.03.2017 19:30:23) 550
4 400 Kč 30.03.2017 19:30:24 2360
4 300 Kč limit (30.03.2017 19:30:14) 550
4 200 Kč 30.03.2017 19:30:15 2360
4 100 Kč limit (30.03.2017 19:30:10) 550
4 000 Kč 30.03.2017 19:30:11 2360
3 900 Kč limit (30.03.2017 19:29:55) 550
3 800 Kč 30.03.2017 19:20:46 2360
3 700 Kč 30.03.2017 19:19:56 550
3 600 Kč 30.03.2017 19:19:10 2360
3 500 Kč 30.03.2017 19:16:49 550
3 400 Kč 30.03.2017 19:15:33 2360
3 300 Kč 30.03.2017 19:10:24 2495
3 200 Kč 30.03.2017 19:07:00 1252
3 100 Kč 30.03.2017 18:25:23 2360
3 000 Kč limit (30.03.2017 18:25:18) 104
2 900 Kč 30.03.2017 18:25:19 2360
2 800 Kč limit (30.03.2017 18:25:14) 104
2 700 Kč 30.03.2017 18:25:15 2360
2 600 Kč limit (30.03.2017 18:24:29) 104
2 500 Kč 30.03.2017 18:24:30 2360
2 400 Kč limit (30.03.2017 18:24:24) 104
2 300 Kč 30.03.2017 18:24:25 2360
2 200 Kč limit (30.03.2017 18:24:19) 104
2 100 Kč 30.03.2017 18:24:20 2360
2 000 Kč limit (30.03.2017 18:24:13) 104
1 900 Kč 30.03.2017 18:24:14 2360
1 800 Kč limit (30.03.2017 15:45:53) 104
1 700 Kč 29.03.2017 20:49:57 686
1 600 Kč 25.03.2017 21:09:02 1618
1 500 Kč 25.03.2017 19:14:40 550
1 400 Kč 24.03.2017 17:39:27 2360
1 300 Kč 06.03.2017 23:59:46 2508
1 200 Kč 06.03.2017 23:56:49 1852
1 100 Kč 05.03.2017 12:56:27 2508
1 000 Kč 02.03.2017 13:48:07 2529
900 Kč 25.02.2017 0:18:35 1277
800 Kč 24.02.2017 0:20:04 849