Josef Jíra - Na hřbitově

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 100x70 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 93. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
65168. Na hřbitově
Dražba ukončena:30.09.2021 21:49:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:340 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
340 000 Kč 28.09.2021 17:05:13 9146
330 000 Kč 28.09.2021 1:32:31 3792
320 000 Kč limit (28.09.2021 1:32:02) 9146
320 000 Kč 28.09.2021 1:32:03 3792
310 000 Kč limit (27.09.2021 9:32:19) 9146
300 000 Kč 27.09.2021 9:32:20 2412
290 000 Kč limit (24.09.2021 13:27:12) 9146
280 000 Kč limit (24.09.2021 13:27:11) 3792
270 000 Kč limit (16.09.2021 0:15:31) 3792
260 000 Kč 10.09.2021 20:06:04 7493
250 000 Kč limit (09.09.2021 10:24:12) 3792
250 000 Kč 09.09.2021 10:24:13 8028
240 000 Kč limit (07.09.2021 23:51:12) 3792
230 000 Kč 07.09.2021 23:51:13 7493
220 000 Kč limit (07.09.2021 22:45:56) 3792
210 000 Kč 05.09.2021 9:19:29 7493
200 000 Kč limit (05.09.2021 9:19:24) 3792
200 000 Kč 05.09.2021 9:19:25 7493
190 000 Kč limit (05.09.2021 8:03:49) 3792
180 000 Kč limit (05.09.2021 8:03:43) 7493
170 000 Kč limit (05.09.2021 8:03:42) 3792
150 000 Kč limit (03.09.2021 22:17:43) 7493
140 000 Kč 03.09.2021 15:30:32 8028
130 000 Kč 03.09.2021 9:21:24 6491
120 000 Kč limit (03.09.2021 9:20:53) 7493
120 000 Kč limit (03.09.2021 9:20:54) 6491
29 000 Kč limit (02.09.2021 23:12:29) 7493
28 000 Kč 02.09.2021 23:12:30 2559
27 000 Kč limit (02.09.2021 22:53:52) 7493
26 000 Kč 02.09.2021 22:53:53 51
25 000 Kč limit (02.09.2021 21:17:54) 7493
24 000 Kč 02.09.2021 21:17:55 4966
23 000 Kč limit (02.09.2021 20:07:38) 7493
22 000 Kč 02.09.2021 20:07:39 849
21 000 Kč limit (02.09.2021 19:47:39) 7493
20 000 Kč limit (02.09.2021 19:47:38) 198
1 700 Kč limit (02.09.2021 19:00:03) 198
1 600 Kč 02.09.2021 17:48:58 5709
1 500 Kč 02.09.2021 15:21:07 2216