Josef Jíra - Můj Betlémek

Detail položky

Detail položky

Suchá jehla, 12x22 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 99. Volný list.

Pozn.: Papír mírně zašpiněn. Současná majitelka získala dílo přímo od autora.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
26399. Můj Betlémek
Dražba ukončena:16.01.2019 20:08:04
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč 16.01.2019 20:03:04 536
5 500 Kč limit (16.01.2019 20:02:47) 2559
5 000 Kč 16.01.2019 20:02:48 536
4 900 Kč limit (16.01.2019 20:02:38) 2559
4 800 Kč 16.01.2019 19:59:58 536
4 700 Kč 16.01.2019 19:59:32 2559
4 600 Kč 16.01.2019 19:58:47 536
4 500 Kč 16.01.2019 19:57:32 2559
4 400 Kč 16.01.2019 19:57:21 536
4 300 Kč 16.01.2019 19:43:04 2559
4 200 Kč 16.01.2019 19:42:30 3771
4 100 Kč limit (16.01.2019 19:42:29) 2077
4 000 Kč limit (16.01.2019 19:42:27) 2077
3 900 Kč 16.01.2019 19:42:28 2559
3 800 Kč limit (16.01.2019 19:39:50) 2077
3 700 Kč 16.01.2019 19:32:00 2559
3 600 Kč limit (16.01.2019 19:31:54) 3771
3 500 Kč 16.01.2019 19:31:55 2559
3 400 Kč limit (16.01.2019 19:31:50) 3771
3 300 Kč 16.01.2019 19:31:51 2559
3 200 Kč limit (16.01.2019 19:31:46) 3771
3 100 Kč 16.01.2019 19:31:47 2559
3 000 Kč limit (16.01.2019 19:31:42) 3771
2 900 Kč 16.01.2019 19:31:43 2559
2 800 Kč limit (16.01.2019 19:31:36) 3771
2 700 Kč 16.01.2019 19:31:37 2559
2 600 Kč limit (16.01.2019 19:31:29) 3771
2 500 Kč 16.01.2019 19:31:30 2559
2 400 Kč limit (16.01.2019 19:31:24) 3771
2 300 Kč 16.01.2019 19:31:25 2559
2 200 Kč limit (16.01.2019 19:29:51) 3771
2 100 Kč limit (16.01.2019 19:29:50) 2077
1 700 Kč limit (16.01.2019 19:27:59) 2077
1 600 Kč 16.01.2019 19:22:52 930
1 500 Kč 16.01.2019 13:26:01 2976
1 400 Kč 15.01.2019 12:27:53 4216
1 300 Kč 11.01.2019 9:45:37 2559
1 200 Kč 07.01.2019 11:18:27 1592
1 100 Kč 04.01.2019 17:55:57 1601
1 000 Kč 03.01.2019 23:42:37 550
900 Kč 03.01.2019 20:45:05 882
800 Kč 27.12.2018 11:21:06 4216
700 Kč 22.12.2018 22:46:01 3734