Josef Jíra - Motýl

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 27x35 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Přiložen znalecký posudek PhDr. Jana Štíbra.

Nejdelší strana: 42 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
78882. Motýl
Dražba ukončena:29.06.2022 21:00:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:130 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
130 000 Kč 29.06.2022 20:47:44 10160
120 000 Kč 06.06.2022 12:04:00 2300
110 000 Kč limit (06.06.2022 12:03:09) 2504
100 000 Kč 06.06.2022 12:03:10 2300
95 000 Kč limit (06.06.2022 7:49:58) 2504
90 000 Kč limit (04.06.2022 11:39:05) 6491
90 000 Kč 04.06.2022 11:39:06 849
85 000 Kč limit (04.06.2022 11:38:56) 6491
80 000 Kč 04.06.2022 11:38:57 849
75 000 Kč limit (04.06.2022 11:38:49) 6491
70 000 Kč 04.06.2022 11:38:50 849
65 000 Kč limit (03.06.2022 12:11:04) 6491
60 000 Kč limit (03.06.2022 12:11:03) 121
55 000 Kč limit (01.06.2022 22:24:58) 121
50 000 Kč 31.05.2022 14:48:00 3014
49 000 Kč 31.05.2022 11:28:17 4889
48 000 Kč 30.05.2022 23:52:27 1705
47 000 Kč 30.05.2022 19:56:45 3014
46 000 Kč 30.05.2022 15:38:49 2837
45 000 Kč limit (30.05.2022 15:38:21) 2504
44 000 Kč 30.05.2022 15:38:22 2837
43 000 Kč limit (30.05.2022 15:38:04) 2504
42 000 Kč 30.05.2022 15:38:05 2837
41 000 Kč limit (30.05.2022 15:37:53) 2504
40 000 Kč 30.05.2022 15:37:54 2837
39 000 Kč limit (30.05.2022 15:37:39) 2504
38 000 Kč 30.05.2022 15:37:40 2837
37 000 Kč limit (30.05.2022 10:53:16) 2504
36 000 Kč 30.05.2022 10:53:17 3014
35 000 Kč limit (30.05.2022 10:49:07) 2504
34 000 Kč 30.05.2022 10:41:03 3014
33 000 Kč 30.05.2022 6:51:11 2837
32 000 Kč 29.05.2022 23:25:55 1705
31 000 Kč 29.05.2022 19:37:35 2837
30 000 Kč limit (29.05.2022 19:37:17) 8529
29 000 Kč 29.05.2022 19:37:18 2837
28 000 Kč limit (29.05.2022 18:43:02) 8529
27 000 Kč 29.05.2022 18:43:03 2837
26 000 Kč limit (28.05.2022 12:24:50) 8529
25 000 Kč limit (28.05.2022 12:24:49) 3014
11 000 Kč limit (28.05.2022 12:24:31) 3014
10 000 Kč limit (28.05.2022 12:24:30) 8529
4 400 Kč limit (28.05.2022 10:59:26) 3014
4 300 Kč 28.05.2022 10:59:27 3304
4 200 Kč limit (28.05.2022 7:33:02) 3014
4 100 Kč 28.05.2022 7:33:03 3121
4 000 Kč limit (27.05.2022 19:02:42) 3014
3 900 Kč limit (27.05.2022 19:02:41) 6302
2 800 Kč limit (27.05.2022 19:02:27) 6302
2 700 Kč 27.05.2022 19:02:28 3014
2 600 Kč limit (27.05.2022 18:02:11) 6302
2 500 Kč 27.05.2022 18:02:12 5912
2 400 Kč limit (27.05.2022 15:51:51) 6302
2 300 Kč 27.05.2022 15:51:52 2880
2 200 Kč limit (27.05.2022 14:16:08) 6302
2 100 Kč 27.05.2022 14:16:09 5058
2 000 Kč limit (27.05.2022 10:37:54) 6302
1 900 Kč 27.05.2022 10:37:55 6192
1 800 Kč 27.05.2022 9:52:27 6302
1 700 Kč 27.05.2022 7:15:41 3014
1 600 Kč 27.05.2022 1:26:54 6216
1 500 Kč 27.05.2022 0:18:34 5970