Josef Jíra - Moskva

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 30x45 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 88. Signováno vlevo dole s věnováním Josef Jíra. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 68 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
93022. Moskva
Dražba ukončena:26.04.2023 21:12:44
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč 26.04.2023 21:09:44 11619
20 000 Kč limit (26.04.2023 21:09:28) 7493
20 000 Kč 26.04.2023 21:09:29 11619
19 000 Kč limit (26.04.2023 21:08:58) 7493
18 000 Kč 26.04.2023 21:08:47 11619
17 000 Kč 26.04.2023 21:08:08 7493
16 000 Kč 26.04.2023 21:07:36 11619
15 000 Kč limit (26.04.2023 21:07:31) 7493
14 000 Kč 26.04.2023 21:07:32 11619
13 000 Kč 26.04.2023 21:05:20 7493
12 000 Kč 26.04.2023 21:04:43 11619
11 000 Kč limit (26.04.2023 21:03:58) 7493
11 000 Kč 26.04.2023 21:03:59 11774
10 000 Kč limit (26.04.2023 21:03:32) 7493
9 500 Kč 26.04.2023 21:03:33 11774
9 000 Kč limit (26.04.2023 19:16:29) 7493
8 500 Kč 26.04.2023 19:16:30 11619
8 000 Kč limit (21.04.2023 22:26:02) 7493
7 500 Kč 21.04.2023 22:26:03 10207
7 000 Kč limit (21.04.2023 22:25:55) 7493
6 500 Kč 21.04.2023 22:25:56 10207
6 000 Kč limit (21.04.2023 22:25:47) 7493
5 500 Kč limit (21.04.2023 22:25:46) 10207
4 500 Kč 20.04.2023 21:03:00 7493
4 400 Kč limit (20.04.2023 21:02:55) 10207
4 400 Kč 20.04.2023 21:02:56 7493
4 300 Kč limit (18.04.2023 17:33:34) 10207
4 200 Kč 18.04.2023 17:33:35 1488
4 100 Kč limit (14.04.2023 23:38:15) 10207
4 000 Kč 14.04.2023 23:38:16 8467
3 900 Kč limit (14.04.2023 23:38:03) 10207
3 800 Kč 14.04.2023 23:38:04 8467
3 700 Kč limit (12.04.2023 22:01:01) 10207
3 600 Kč 12.04.2023 22:01:02 488
3 500 Kč limit (07.04.2023 0:02:32) 10207
3 400 Kč 07.04.2023 0:02:33 5811
3 300 Kč limit (07.04.2023 0:02:23) 10207
3 200 Kč 07.04.2023 0:02:24 5811
3 100 Kč limit (02.04.2023 13:33:53) 10207
3 000 Kč limit (02.04.2023 13:33:52) 5420
2 200 Kč limit (02.04.2023 13:33:35) 5420
2 100 Kč 02.04.2023 13:33:36 10207
2 000 Kč limit (01.04.2023 13:41:41) 5420
1 900 Kč 01.04.2023 13:41:42 488
1 800 Kč limit (01.04.2023 9:35:26) 5420
1 700 Kč 01.04.2023 9:35:27 3743
1 600 Kč limit (31.03.2023 18:09:27) 5420
1 500 Kč 31.03.2023 17:56:12 10831