Josef Jíra - Moje svatá trojice

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 14x10 cm. Signováno vpravo dole J. Jira 93. Pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
301327. Moje svatá trojice
Dražba ukončena:09.10.2019 20:13:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč 09.10.2019 20:08:08 5997
5 000 Kč limit (09.10.2019 20:07:36) 5811
4 900 Kč 09.10.2019 20:07:37 5997
4 800 Kč limit (09.10.2019 20:05:10) 5811
4 700 Kč 09.10.2019 20:05:11 5997
4 600 Kč 09.10.2019 20:03:30 5811
4 500 Kč 09.10.2019 20:03:01 5997
4 400 Kč limit (09.10.2019 20:02:25) 5811
4 300 Kč 09.10.2019 20:02:26 5997
4 200 Kč limit (09.10.2019 20:01:48) 5811
4 100 Kč 09.10.2019 20:01:49 5997
4 000 Kč limit (09.10.2019 20:01:21) 5811
3 900 Kč 09.10.2019 20:01:22 5997
3 800 Kč limit (09.10.2019 20:00:39) 5811
3 700 Kč 09.10.2019 20:00:40 5997
3 600 Kč limit (09.10.2019 20:00:12) 5811
3 500 Kč 09.10.2019 20:00:13 5997
3 400 Kč limit (09.10.2019 19:59:09) 5811
3 300 Kč 09.10.2019 19:59:10 5997
3 200 Kč 08.10.2019 20:28:56 5811
3 100 Kč 07.10.2019 15:18:59 4220
3 000 Kč limit (07.10.2019 15:18:52) 4104
2 900 Kč 07.10.2019 15:18:53 4220
2 800 Kč limit (07.10.2019 15:18:46) 4104
2 700 Kč 07.10.2019 15:18:47 4220
2 600 Kč limit (06.10.2019 11:10:51) 4104
2 500 Kč 06.10.2019 11:10:52 5929
2 400 Kč limit (03.10.2019 20:51:47) 4104
2 300 Kč 03.10.2019 20:51:48 882
2 200 Kč limit (02.10.2019 8:57:13) 4104
2 100 Kč limit (30.09.2019 21:32:31) 2216
2 000 Kč 30.09.2019 21:32:32 882
1 900 Kč limit (30.09.2019 18:38:13) 2216
1 800 Kč 30.09.2019 18:38:14 2559
1 700 Kč limit (30.09.2019 13:56:40) 2216
1 600 Kč limit (30.09.2019 13:56:39) 4104
1 400 Kč limit (30.09.2019 13:56:20) 4104
1 300 Kč 30.09.2019 13:56:21 2216
1 200 Kč limit (30.09.2019 13:56:14) 4104
1 100 Kč 30.09.2019 13:56:15 2216
1 000 Kč limit (30.09.2019 7:40:29) 4104
900 Kč 29.09.2019 22:05:52 5849
800 Kč 29.09.2019 20:53:58 3603
700 Kč 29.09.2019 20:14:34 3169