Josef Jíra - Milénium sv. Vojtěcha

Detail položky

Detail položky

Suchá jehla, 14x10 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra. Volný list.

Pozn.: Současná majitelka získala dílo přímo od autora.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
26434. Milénium sv. Vojtěcha
Dražba ukončena:16.01.2019 20:40:37
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:3 600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 600 Kč 16.01.2019 20:35:37 3374
3 500 Kč limit (16.01.2019 20:34:08) 4141
3 500 Kč limit (16.01.2019 20:35:36) 4141
3 400 Kč 16.01.2019 20:33:27 3374
3 300 Kč limit (16.01.2019 20:30:37) 4141
3 200 Kč 16.01.2019 20:30:38 2297
3 100 Kč limit (16.01.2019 20:29:46) 4141
3 000 Kč 16.01.2019 20:29:47 752
2 900 Kč limit (16.01.2019 20:28:44) 4141
2 800 Kč 16.01.2019 20:25:31 2297
2 700 Kč 16.01.2019 20:17:03 752
2 600 Kč limit (16.01.2019 20:16:58) 2297
2 500 Kč 16.01.2019 20:16:59 752
2 400 Kč limit (16.01.2019 20:16:52) 2297
2 300 Kč 16.01.2019 20:16:53 752
2 200 Kč limit (16.01.2019 20:16:47) 2297
2 100 Kč 16.01.2019 20:16:48 752
2 000 Kč limit (16.01.2019 14:45:43) 2297
1 900 Kč 16.01.2019 14:45:44 752
1 800 Kč limit (16.01.2019 14:45:29) 2297
1 700 Kč 16.01.2019 14:45:30 752
1 600 Kč limit (16.01.2019 13:49:10) 2297
1 500 Kč 15.01.2019 12:52:30 752
1 400 Kč 15.01.2019 12:28:06 4216
1 300 Kč 05.01.2019 2:44:10 587
1 200 Kč 04.01.2019 19:54:32 2297
1 100 Kč 02.01.2019 11:36:52 4216
1 000 Kč 31.12.2018 23:42:21 354
900 Kč 27.12.2018 11:22:33 4216
800 Kč 21.12.2018 21:30:00 2880
700 Kč limit (21.12.2018 21:29:50) 1345
700 Kč 21.12.2018 21:29:51 2880
600 Kč limit (21.12.2018 12:51:46) 1345