Josef Jíra - Milenci

Detail položky

Detail položky

Suchá jehla, 10x12 cm. Signováno tužkou vpravo dole J. Jíra 97. Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 30 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
152164. Milenci
Dražba ukončena:04.01.2026 20:45:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 800 Kč 04.01.2026 20:42:27 3891
1 700 Kč 04.01.2026 20:41:27 2314
1 600 Kč 04.01.2026 20:40:24 3891
1 500 Kč 04.01.2026 20:40:00 1368
1 400 Kč 04.01.2026 20:37:31 2314
1 300 Kč 04.01.2026 19:18:35 882
1 200 Kč 04.01.2026 17:00:42 1368
1 100 Kč 30.12.2025 12:14:01 17461
1 000 Kč 26.12.2025 13:23:42 3486