Josef Jíra - Milenci

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 50x72 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 85. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 74 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
117636. Milenci
Dražba ukončena:27.06.2024 20:40:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:110 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
110 000 Kč limit (27.06.2024 20:36:57) 3699
100 000 Kč 27.06.2024 20:36:56 4982
95 000 Kč 12.06.2024 22:16:41 3792
90 000 Kč 07.06.2024 4:16:10 3014
85 000 Kč limit (07.06.2024 4:15:49) 2208
85 000 Kč 07.06.2024 4:15:50 3014
80 000 Kč limit (07.06.2024 4:15:20) 2208
75 000 Kč 07.06.2024 4:15:21 3014
70 000 Kč limit (05.06.2024 15:28:48) 2208
65 000 Kč 05.06.2024 6:34:21 3014
60 000 Kč 04.06.2024 14:41:24 2360
55 000 Kč 04.06.2024 6:10:02 3014
50 000 Kč limit (04.06.2024 6:09:52) 1705
49 000 Kč 04.06.2024 6:09:53 3014
48 000 Kč limit (04.06.2024 6:09:42) 1705
47 000 Kč 04.06.2024 6:09:43 3014
46 000 Kč limit (02.06.2024 13:30:56) 1705
45 000 Kč limit (02.06.2024 13:30:55) 3014
31 000 Kč limit (01.06.2024 7:38:33) 3014
30 000 Kč limit (01.06.2024 7:38:32) 1705
21 000 Kč limit (31.05.2024 20:17:46) 1705
20 000 Kč limit (31.05.2024 20:17:45) 3743
17 000 Kč limit (31.05.2024 20:17:30) 1705
16 000 Kč 31.05.2024 20:17:31 3743
15 000 Kč limit (31.05.2024 20:17:23) 1705
14 000 Kč 31.05.2024 20:17:24 3743
13 000 Kč limit (31.05.2024 20:17:19) 1705
12 000 Kč 31.05.2024 20:17:20 3743
11 000 Kč limit (31.05.2024 20:17:11) 1705
10 000 Kč 31.05.2024 20:17:12 3743
9 500 Kč limit (31.05.2024 20:17:08) 1705
9 000 Kč 31.05.2024 20:17:09 3743
8 500 Kč limit (31.05.2024 20:17:05) 1705
8 000 Kč 31.05.2024 20:17:06 3743
7 500 Kč limit (31.05.2024 20:17:00) 1705
7 000 Kč 31.05.2024 20:17:01 3743
6 500 Kč limit (31.05.2024 9:26:52) 1705
6 000 Kč 31.05.2024 9:26:53 2412
5 500 Kč limit (31.05.2024 0:27:06) 1705
5 000 Kč 30.05.2024 21:11:15 10305