Josef Jíra - Maloskalská zima

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 40x56 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 92. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 65 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
93248. Maloskalská zima
Dražba ukončena:27.04.2023 21:44:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:120 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
120 000 Kč limit (08.04.2023 19:21:36) 3792
110 000 Kč 08.04.2023 19:21:37 12633
100 000 Kč limit (08.04.2023 0:16:28) 3792
95 000 Kč 08.04.2023 0:16:29 12633
90 000 Kč limit (08.04.2023 0:15:44) 3792
85 000 Kč 08.04.2023 0:15:45 12633
80 000 Kč limit (08.04.2023 0:14:00) 3792
75 000 Kč 08.04.2023 0:14:01 12633
70 000 Kč limit (03.04.2023 22:06:42) 3792
65 000 Kč limit (03.04.2023 22:06:41) 12441
55 000 Kč limit (03.04.2023 22:06:18) 3792
50 000 Kč limit (03.04.2023 22:06:17) 12441
42 000 Kč limit (03.04.2023 22:06:00) 3792
41 000 Kč 03.04.2023 22:06:01 12441
40 000 Kč limit (02.04.2023 13:41:59) 3792
39 000 Kč limit (02.04.2023 13:41:58) 6987
34 000 Kč limit (02.04.2023 13:41:31) 3792
33 000 Kč 02.04.2023 13:41:32 6987
32 000 Kč limit (02.04.2023 13:41:12) 3792
31 000 Kč limit (02.04.2023 13:41:11) 6987
21 000 Kč limit (01.04.2023 16:20:10) 3792
20 000 Kč 01.04.2023 16:20:11 6987
19 000 Kč limit (01.04.2023 13:57:50) 3792
18 000 Kč 01.04.2023 13:57:51 488
17 000 Kč limit (01.04.2023 11:05:46) 3792
16 000 Kč 01.04.2023 11:05:47 2970
15 000 Kč limit (01.04.2023 9:53:48) 3792
14 000 Kč 01.04.2023 9:53:49 3743
13 000 Kč limit (31.03.2023 18:42:32) 3792
12 000 Kč limit (31.03.2023 18:42:31) 5420
4 700 Kč limit (31.03.2023 18:01:58) 3792
4 600 Kč 31.03.2023 18:01:59 10831
4 500 Kč limit (31.03.2023 17:13:56) 3792
4 400 Kč 31.03.2023 17:13:57 2360
4 300 Kč limit (31.03.2023 15:55:39) 3792
4 200 Kč 31.03.2023 15:55:40 5970
4 100 Kč limit (31.03.2023 15:50:44) 3792
4 000 Kč limit (31.03.2023 15:50:43) 6302
2 200 Kč limit (31.03.2023 15:50:30) 3792
2 100 Kč 31.03.2023 15:50:31 6302
2 000 Kč limit (31.03.2023 14:07:48) 3792
1 900 Kč 31.03.2023 14:07:49 4966
1 800 Kč limit (31.03.2023 12:50:44) 3792
1 700 Kč 31.03.2023 12:50:45 1488
1 600 Kč limit (31.03.2023 12:07:48) 3792
1 500 Kč 31.03.2023 12:07:49 2970
1 400 Kč limit (31.03.2023 11:11:32) 3792
1 300 Kč 31.03.2023 11:11:33 2880
1 200 Kč limit (30.03.2023 23:56:38) 3792
1 100 Kč 30.03.2023 23:56:39 5536
1 000 Kč limit (30.03.2023 23:46:50) 3792