Josef Jíra - Kůň a postavy

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 24x20 cm. Signováno vpravo dole tužkou Josef Jíra 80. Volný list.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
55502. Kůň a postavy
Dražba ukončena:14.01.2021 22:11:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 400 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 400 Kč 14.01.2021 22:03:31 5811
4 300 Kč limit (14.01.2021 22:03:21) 7493
4 200 Kč 14.01.2021 22:03:22 5811
4 100 Kč 14.01.2021 20:53:20 7493
4 000 Kč limit (14.01.2021 18:29:00) 7970
3 900 Kč limit (14.01.2021 18:28:59) 5811
3 700 Kč limit (14.01.2021 18:28:44) 7970
3 600 Kč limit (14.01.2021 18:28:43) 5811
3 400 Kč limit (14.01.2021 18:28:14) 7970
3 300 Kč limit (14.01.2021 18:28:13) 5811
3 100 Kč limit (14.01.2021 18:28:01) 7970
3 000 Kč limit (14.01.2021 18:28:00) 5811
2 800 Kč limit (14.01.2021 18:27:50) 7970
2 700 Kč limit (14.01.2021 18:27:49) 5811
2 400 Kč 14.01.2021 17:33:15 7970
2 300 Kč 13.01.2021 22:51:54 5811
2 200 Kč 13.01.2021 18:27:58 7493
2 100 Kč 13.01.2021 14:06:59 2412
2 000 Kč limit (13.01.2021 14:06:53) 7493
1 900 Kč 13.01.2021 14:06:54 2412
1 800 Kč limit (13.01.2021 14:06:48) 7493
1 700 Kč 13.01.2021 14:06:49 2412
1 600 Kč limit (13.01.2021 14:06:41) 7493
1 500 Kč 13.01.2021 14:06:42 2412
1 400 Kč limit (07.01.2021 19:17:32) 7493
1 300 Kč limit (07.01.2021 19:17:31) 5811
1 200 Kč limit (06.01.2021 22:42:35) 5811
1 100 Kč 06.01.2021 22:29:15 6517
1 000 Kč 06.01.2021 17:30:03 457
900 Kč 06.01.2021 14:18:26 4012
800 Kč 02.01.2021 19:00:24 457
700 Kč 27.12.2020 11:10:04 4889
600 Kč 25.12.2020 20:07:23 7493
500 Kč 25.12.2020 18:40:16 3638