Josef Jíra - Kristus na kříži (noční)

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně a koláž, 100x120 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 89. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
86329. Kristus na kříži (noční)
Dražba ukončena:30.11.2022 21:32:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:270 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
270 000 Kč 30.11.2022 21:29:22 2360
260 000 Kč 30.11.2022 21:19:25 1592
250 000 Kč limit (30.11.2022 21:19:13) 3792
250 000 Kč 30.11.2022 21:19:14 1592
240 000 Kč limit (30.11.2022 21:19:05) 3792
230 000 Kč 30.11.2022 21:19:06 1592
220 000 Kč limit (30.11.2022 21:19:00) 3792
210 000 Kč 30.11.2022 21:19:01 1592
200 000 Kč limit (30.11.2022 21:18:49) 3792
190 000 Kč 30.11.2022 21:18:50 1592
180 000 Kč limit (30.11.2022 21:18:41) 3792
170 000 Kč 30.11.2022 21:18:42 1592
160 000 Kč limit (30.11.2022 20:37:26) 3792
150 000 Kč 30.11.2022 20:31:18 7493
140 000 Kč limit (30.11.2022 20:31:11) 2360
130 000 Kč 30.11.2022 20:31:12 7493
120 000 Kč 29.11.2022 19:35:38 2360
110 000 Kč limit (29.11.2022 19:35:27) 7493
110 000 Kč 29.11.2022 19:35:28 2360
100 000 Kč limit (25.11.2022 19:02:44) 7493
95 000 Kč 25.11.2022 19:02:45 2410
90 000 Kč limit (20.11.2022 18:42:42) 7493
85 000 Kč 20.11.2022 18:17:07 2410
80 000 Kč limit (20.11.2022 18:16:16) 7493
75 000 Kč 20.11.2022 18:16:17 2410
70 000 Kč limit (20.11.2022 17:56:58) 7493
65 000 Kč 20.11.2022 13:32:12 2410
60 000 Kč 20.11.2022 13:26:40 7493
55 000 Kč 20.11.2022 8:58:22 2412
50 000 Kč 19.11.2022 22:04:51 7493
49 000 Kč 19.11.2022 21:26:03 2410
48 000 Kč 19.11.2022 20:31:02 7493
47 000 Kč 16.11.2022 18:28:20 2360
46 000 Kč 09.11.2022 9:48:13 3743
45 000 Kč 04.11.2022 16:07:33 2410
44 000 Kč 03.11.2022 14:38:36 2360
43 000 Kč 02.11.2022 22:46:09 5536
42 000 Kč 02.11.2022 15:46:39 3743
41 000 Kč 31.10.2022 13:30:49 2970
40 000 Kč limit (31.10.2022 13:12:04) 2410
39 000 Kč 31.10.2022 13:12:05 1592
38 000 Kč limit (30.10.2022 20:56:43) 2410
37 000 Kč 30.10.2022 20:56:44 6099
36 000 Kč limit (30.10.2022 10:54:16) 2410
35 000 Kč limit (30.10.2022 10:53:53) 4889
35 000 Kč limit (30.10.2022 10:53:54) 2410
31 000 Kč limit (30.10.2022 10:52:10) 4889
30 000 Kč limit (30.10.2022 10:52:09) 2410
21 000 Kč limit (29.10.2022 22:18:44) 4889
20 000 Kč limit (29.10.2022 22:18:43) 2410
13 000 Kč limit (29.10.2022 22:18:20) 2410
12 000 Kč 29.10.2022 22:18:21 4889
11 000 Kč limit (29.10.2022 21:53:46) 2410
10 000 Kč limit (29.10.2022 21:50:46) 6893
10 000 Kč limit (29.10.2022 21:50:47) 2410
4 400 Kč limit (29.10.2022 21:00:27) 6893
4 300 Kč 29.10.2022 20:20:37 6192
4 200 Kč 29.10.2022 16:53:21 2410
4 100 Kč 29.10.2022 16:35:11 8114
4 000 Kč 29.10.2022 14:56:15 3229
3 900 Kč 29.10.2022 14:30:48 2410
3 800 Kč 29.10.2022 14:28:53 3229
3 700 Kč 28.10.2022 20:07:00 6634
3 600 Kč 28.10.2022 17:23:13 6302
3 500 Kč limit (28.10.2022 17:23:09) 5420
3 500 Kč 28.10.2022 17:23:10 6302
3 400 Kč limit (28.10.2022 17:23:05) 5420
3 300 Kč 28.10.2022 17:23:06 6302
3 200 Kč limit (28.10.2022 17:22:57) 5420
3 100 Kč 28.10.2022 17:22:58 6302
3 000 Kč limit (28.10.2022 17:22:54) 5420
2 900 Kč 28.10.2022 17:22:55 6302
2 800 Kč limit (28.10.2022 17:22:50) 5420
2 700 Kč 28.10.2022 17:22:51 6302
2 600 Kč limit (28.10.2022 17:22:43) 5420
2 500 Kč 28.10.2022 17:22:44 6302
2 400 Kč limit (28.10.2022 13:57:27) 5420
2 300 Kč 28.10.2022 13:57:28 5058
2 200 Kč limit (28.10.2022 2:18:55) 5420
2 100 Kč 27.10.2022 23:15:22 6216
2 000 Kč 27.10.2022 23:15:06 5970