Josef Jíra - Krajina s křížem

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 53x72 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 98. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Přiložen znalecký posudek PhDr. Jana Štíbra.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
87679. Krajina s křížem
Dražba ukončena:14.12.2022 21:25:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:330 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
330 000 Kč 14.12.2022 18:52:47 2360
320 000 Kč 14.12.2022 11:39:13 10160
310 000 Kč limit (14.12.2022 11:39:02) 10858
300 000 Kč 14.12.2022 11:39:03 10160
290 000 Kč 14.12.2022 11:01:13 10858
280 000 Kč 14.12.2022 9:54:25 10160
270 000 Kč 14.12.2022 9:35:03 10858
260 000 Kč 14.12.2022 8:11:04 10160
250 000 Kč 13.12.2022 20:37:40 10858
240 000 Kč 13.12.2022 19:44:33 7493
230 000 Kč 13.12.2022 19:15:41 10858
220 000 Kč 13.12.2022 19:00:28 10160
210 000 Kč 13.12.2022 18:49:42 7493
200 000 Kč 13.12.2022 17:33:30 10160
190 000 Kč 13.12.2022 14:45:43 10858
180 000 Kč limit (13.12.2022 14:45:29) 7493
180 000 Kč 13.12.2022 14:45:30 10858
170 000 Kč limit (13.12.2022 14:45:17) 7493
160 000 Kč 13.12.2022 14:45:18 10858
150 000 Kč limit (13.12.2022 14:45:05) 7493
140 000 Kč 13.12.2022 14:45:06 10858
130 000 Kč limit (09.12.2022 19:26:28) 7493
120 000 Kč 09.12.2022 19:26:29 6342
110 000 Kč limit (09.12.2022 19:26:09) 7493
100 000 Kč 09.12.2022 19:26:10 6342
95 000 Kč limit (09.12.2022 19:26:00) 7493
90 000 Kč 09.12.2022 19:26:01 6342
85 000 Kč limit (09.12.2022 18:26:48) 7493
80 000 Kč 07.12.2022 0:07:41 10858
75 000 Kč 06.12.2022 15:50:27 10186
70 000 Kč 06.12.2022 15:46:11 4904
65 000 Kč 05.12.2022 21:30:47 10858
60 000 Kč 04.12.2022 19:43:05 7493
55 000 Kč 04.12.2022 17:51:34 10186
50 000 Kč limit (04.12.2022 17:51:30) 121
49 000 Kč 04.12.2022 17:51:31 10186
48 000 Kč limit (04.12.2022 17:51:26) 121
47 000 Kč 04.12.2022 17:51:27 10186
46 000 Kč limit (04.12.2022 16:45:54) 121
45 000 Kč 04.12.2022 14:30:04 849
44 000 Kč limit (04.12.2022 14:29:59) 3669
44 000 Kč 04.12.2022 14:30:00 849
43 000 Kč limit (04.12.2022 11:19:40) 3669
42 000 Kč 04.12.2022 11:19:41 1101
41 000 Kč limit (04.12.2022 8:28:32) 3669
40 000 Kč limit (04.12.2022 8:28:31) 10186
31 000 Kč limit (04.12.2022 8:28:10) 3669
30 000 Kč 04.12.2022 8:28:11 10186
29 000 Kč limit (04.12.2022 8:28:05) 3669
28 000 Kč 04.12.2022 8:28:06 10186
27 000 Kč limit (04.12.2022 8:28:01) 3669
26 000 Kč 04.12.2022 8:28:02 10186
25 000 Kč limit (04.12.2022 8:27:57) 3669
24 000 Kč 04.12.2022 8:27:58 10186
23 000 Kč limit (03.12.2022 20:47:39) 3669
22 000 Kč 03.12.2022 19:53:09 10186
21 000 Kč 03.12.2022 18:18:19 7493
20 000 Kč 03.12.2022 18:04:34 4114
19 000 Kč 03.12.2022 17:28:42 7493
18 000 Kč 03.12.2022 14:49:18 561
17 000 Kč 03.12.2022 9:57:46 6342
16 000 Kč 02.12.2022 22:10:28 1336
15 000 Kč 02.12.2022 20:59:39 7493
14 000 Kč 02.12.2022 18:57:18 4114
13 000 Kč 02.12.2022 18:53:35 1217
12 000 Kč 02.12.2022 16:23:13 5058
11 000 Kč 02.12.2022 15:54:53 4114
10 000 Kč limit (02.12.2022 15:54:52) 10635
6 500 Kč limit (02.12.2022 13:31:30) 10635
6 000 Kč limit (02.12.2022 13:31:29) 5420
2 600 Kč limit (02.12.2022 13:31:13) 5420
2 500 Kč 02.12.2022 13:31:14 10635
2 400 Kč limit (02.12.2022 13:09:10) 5420
2 300 Kč 02.12.2022 12:33:55 1488
2 200 Kč limit (02.12.2022 9:30:23) 1217
2 200 Kč 02.12.2022 9:30:24 6634
2 100 Kč limit (02.12.2022 7:34:23) 1217
2 000 Kč 02.12.2022 6:29:07 10921
1 900 Kč 01.12.2022 23:40:28 3113
1 800 Kč 01.12.2022 22:50:03 7864
1 700 Kč 01.12.2022 22:42:58 5970
1 600 Kč 01.12.2022 21:53:26 7493
1 500 Kč 01.12.2022 21:30:35 10831