Josef Jíra - Konvolut 7 grafických prací Josefa Jíry

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

7x grafický list, různé techniky, od 12x8 cm do 16x10 cm. Všechny signované autorem, některé s blahopřáním. 

 

Pozn.: Mírně poškozenov krajích. 

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
100744. Konvolut 7 grafických prací Josefa Jíry
Dražba ukončena:13.08.2023 21:21:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč 13.08.2023 21:17:14 4624
9 000 Kč limit (13.08.2023 21:10:24) 13485
9 000 Kč limit (13.08.2023 21:10:25) 6517
8 000 Kč limit (13.08.2023 14:22:38) 13485
8 000 Kč 13.08.2023 14:22:39 3486
7 500 Kč limit (13.08.2023 13:47:14) 13485
7 000 Kč 13.08.2023 10:08:54 3486
6 500 Kč limit (12.08.2023 22:54:09) 6517
6 000 Kč 12.08.2023 22:54:10 7909
5 500 Kč limit (12.08.2023 18:01:52) 6517
5 500 Kč 12.08.2023 18:01:53 7493
5 000 Kč limit (12.08.2023 18:01:49) 6517
4 900 Kč 12.08.2023 18:01:50 7493
4 800 Kč limit (12.08.2023 18:01:46) 6517
4 700 Kč 12.08.2023 18:01:47 7493
4 600 Kč limit (12.08.2023 18:01:42) 6517
4 500 Kč 12.08.2023 18:01:43 7493
4 400 Kč limit (12.08.2023 18:01:31) 6517
4 300 Kč 12.08.2023 18:01:32 7493
4 200 Kč limit (12.08.2023 18:01:28) 6517
4 100 Kč 12.08.2023 18:01:29 7493
4 000 Kč limit (12.08.2023 18:01:25) 6517
3 900 Kč 12.08.2023 18:01:26 7493
3 800 Kč limit (12.08.2023 18:01:22) 6517
3 700 Kč 12.08.2023 18:01:23 7493
3 600 Kč limit (12.08.2023 18:01:18) 6517
3 500 Kč 12.08.2023 18:01:19 7493
3 400 Kč limit (12.08.2023 18:01:14) 6517
3 300 Kč 12.08.2023 18:01:15 7493
3 200 Kč limit (12.08.2023 12:11:30) 6517
3 100 Kč 12.08.2023 0:18:56 8103
3 000 Kč 11.08.2023 22:12:00 10673
2 900 Kč limit (11.08.2023 22:11:29) 13485
2 900 Kč 11.08.2023 22:11:30 10673
2 800 Kč limit (11.08.2023 22:11:17) 13485
2 700 Kč 11.08.2023 22:11:18 10673
2 600 Kč limit (11.08.2023 22:11:09) 13485
2 500 Kč 11.08.2023 22:11:10 10673
2 400 Kč limit (09.08.2023 16:45:45) 13485
2 300 Kč 09.08.2023 10:36:49 10673
2 200 Kč 08.08.2023 16:49:32 7493
2 100 Kč limit (08.08.2023 16:49:28) 3603
2 000 Kč 08.08.2023 16:49:29 7493
1 900 Kč limit (07.08.2023 22:15:47) 3603
1 800 Kč 06.08.2023 22:41:14 5970
1 700 Kč 06.08.2023 19:37:42 8114
1 600 Kč 05.08.2023 21:00:18 7493
1 500 Kč 05.08.2023 19:57:20 1610
1 400 Kč 05.08.2023 19:16:04 1101
1 300 Kč 04.08.2023 14:59:18 7493
1 200 Kč limit (04.08.2023 14:59:13) 6680
1 200 Kč 04.08.2023 14:59:14 7493
1 100 Kč limit (04.08.2023 7:05:32) 6680
1 000 Kč 03.08.2023 19:08:02 1101