Josef Jíra - Konvolut 2 prací - Tvář s koněm a Hudební motiv

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla a tempera, 12x9 cm a 14x12 cm. 1x signováno tužkou J. Jíra 94. Volné listy.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
56832. Konvolut 2 prací - Tvář s koněm a Hudební motiv
Dražba ukončena:17.03.2021 20:41:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 200 Kč 17.03.2021 20:05:20 5811
2 100 Kč 17.03.2021 18:17:27 6099
2 000 Kč 17.03.2021 16:01:44 3486
1 900 Kč 17.03.2021 11:15:56 3399
1 800 Kč 25.02.2021 20:39:11 1199
1 700 Kč 25.02.2021 9:16:42 3399
1 600 Kč 24.02.2021 16:17:24 2590
1 500 Kč 22.02.2021 23:09:49 3486
1 400 Kč 22.02.2021 22:23:40 2590
1 300 Kč 18.02.2021 19:25:46 3486
1 200 Kč limit (18.02.2021 19:25:33) 5811
1 100 Kč 18.02.2021 19:25:34 3486
1 000 Kč limit (18.02.2021 19:20:43) 5811
900 Kč 15.02.2021 23:34:34 3486
800 Kč 12.02.2021 17:57:53 3229
700 Kč 11.02.2021 17:15:36 3399
600 Kč 11.02.2021 12:18:25 826
500 Kč 11.02.2021 8:18:46 3792