Josef Jíra - Konečně spolu

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo top posouzeno znalcem
71594. Konečně spolu
Dražba ukončena:26.01.2022 21:41:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:250 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
250 000 Kč 26.01.2022 21:38:01 9425
240 000 Kč 26.01.2022 21:37:12 9628
230 000 Kč 26.01.2022 21:35:02 9425
220 000 Kč 26.01.2022 21:34:09 9628
210 000 Kč 20.01.2022 9:45:58 9425
200 000 Kč limit (20.01.2022 9:44:27) 7493
200 000 Kč 20.01.2022 9:44:28 9425
190 000 Kč limit (19.01.2022 20:03:40) 7493
180 000 Kč 19.01.2022 16:59:43 9425
170 000 Kč 13.01.2022 21:20:24 7493
160 000 Kč 05.01.2022 14:42:44 9425
150 000 Kč 30.12.2021 17:05:02 7493
140 000 Kč 29.12.2021 18:41:55 9425
130 000 Kč limit (29.12.2021 18:41:25) 7493
120 000 Kč 29.12.2021 18:41:26 9425
110 000 Kč limit (29.12.2021 18:37:01) 7493
100 000 Kč 29.12.2021 18:37:02 9425
95 000 Kč 29.12.2021 17:20:54 7493
90 000 Kč limit (29.12.2021 17:20:50) 6491
90 000 Kč 29.12.2021 17:20:51 7493
85 000 Kč limit (29.12.2021 17:20:46) 6491
80 000 Kč 29.12.2021 17:20:47 7493
75 000 Kč limit (29.12.2021 17:20:42) 6491
70 000 Kč 29.12.2021 17:20:43 7493
65 000 Kč limit (28.12.2021 17:50:11) 6491
60 000 Kč limit (28.12.2021 17:50:10) 7493
33 000 Kč limit (27.12.2021 20:41:55) 7493
32 000 Kč limit (27.12.2021 20:41:54) 198
30 000 Kč limit (27.12.2021 18:59:52) 7493
29 000 Kč 27.12.2021 18:59:53 5233
28 000 Kč limit (21.12.2021 19:51:17) 7493
27 000 Kč 21.12.2021 19:51:18 5536
26 000 Kč limit (20.12.2021 17:47:21) 7493
25 000 Kč limit (20.12.2021 17:47:05) 3014
24 000 Kč 20.12.2021 17:47:06 7493
23 000 Kč limit (20.12.2021 17:47:01) 3014
22 000 Kč 20.12.2021 17:47:02 7493
21 000 Kč limit (20.12.2021 1:15:39) 3014
20 000 Kč limit (20.12.2021 1:15:38) 3699
18 000 Kč limit (20.12.2021 1:15:29) 3014
17 000 Kč limit (20.12.2021 1:15:28) 3699
15 000 Kč limit (20.12.2021 1:15:15) 3014
14 000 Kč 20.12.2021 1:15:16 3699
13 000 Kč limit (20.12.2021 1:15:08) 3014
12 000 Kč 20.12.2021 1:15:09 3699
11 000 Kč limit (19.12.2021 22:25:39) 3014
10 000 Kč limit (19.12.2021 22:25:38) 121
4 600 Kč limit (19.12.2021 22:25:10) 121
4 500 Kč 19.12.2021 22:25:11 3014
4 400 Kč limit (19.12.2021 22:25:02) 121
4 300 Kč 19.12.2021 22:25:03 3014
4 200 Kč limit (19.12.2021 21:11:37) 121
4 100 Kč limit (19.12.2021 21:11:36) 6342
4 000 Kč limit (19.12.2021 15:48:26) 6342
3 900 Kč 19.12.2021 15:48:27 8114
3 800 Kč limit (19.12.2021 11:27:12) 6342
3 700 Kč 19.12.2021 11:27:13 5029
3 600 Kč limit (19.12.2021 0:24:39) 6342
3 500 Kč 19.12.2021 0:24:40 5970
3 400 Kč limit (18.12.2021 21:59:23) 6342
3 300 Kč 18.12.2021 21:59:24 5212
3 200 Kč limit (18.12.2021 20:37:26) 6342
3 100 Kč 18.12.2021 20:37:27 1618
3 000 Kč limit (18.12.2021 20:37:22) 6342
2 900 Kč 18.12.2021 20:37:23 1618
2 800 Kč limit (18.12.2021 20:37:17) 6342
2 700 Kč 18.12.2021 20:37:18 1618
2 600 Kč limit (18.12.2021 18:25:19) 6342
2 500 Kč limit (18.12.2021 18:24:49) 7725
2 500 Kč 18.12.2021 18:24:50 6342
2 400 Kč limit (18.12.2021 18:04:08) 7725
2 300 Kč 18.12.2021 17:53:24 8982
2 200 Kč 17.12.2021 19:14:23 8114
2 100 Kč 17.12.2021 12:48:39 3121
2 000 Kč 17.12.2021 12:21:15 3229
1 900 Kč 17.12.2021 11:37:47 2970
1 800 Kč 17.12.2021 8:50:28 6024
1 700 Kč 17.12.2021 8:18:42 5058
1 600 Kč 17.12.2021 6:17:04 5084
1 500 Kč 17.12.2021 2:45:10 6634