Josef Jíra - Kdo chce vyhovět všem nevyhoví nikomu

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Současný majitel dostal toto dílo přímo od autora v rámci přátelských vztahů.

Kombinovaná grafická technika, 35x33 cm. Signováno vpravo dole tužkou Josef Jíra 75. Pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
48248. Kdo chce vyhovět všem nevyhoví nikomu
Dražba ukončena:17.09.2020 22:24:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč limit (17.09.2020 22:14:06) 5970
9 500 Kč 17.09.2020 22:13:22 7493
9 000 Kč 17.09.2020 22:12:33 5970
8 500 Kč 17.09.2020 22:09:26 7493
8 000 Kč 17.09.2020 21:41:58 7418
7 500 Kč 17.09.2020 21:24:38 7493
7 000 Kč limit (17.09.2020 16:18:18) 5970
7 000 Kč 17.09.2020 16:18:19 7493
6 500 Kč limit (17.09.2020 12:00:23) 5970
6 000 Kč 17.09.2020 12:00:24 7493
5 500 Kč limit (17.09.2020 7:19:54) 5970
5 000 Kč 17.09.2020 7:19:55 3486
4 900 Kč limit (17.09.2020 0:33:40) 5970
4 800 Kč 17.09.2020 0:33:41 4141
4 700 Kč limit (16.09.2020 22:12:18) 5970
4 600 Kč 16.09.2020 21:04:35 7493
4 500 Kč limit (16.09.2020 14:16:51) 104
4 500 Kč 16.09.2020 14:16:52 7493
4 400 Kč limit (16.09.2020 14:16:38) 104
4 300 Kč 16.09.2020 14:16:39 7493
4 200 Kč limit (16.09.2020 14:16:31) 104
4 100 Kč 16.09.2020 14:16:32 7493
4 000 Kč limit (16.09.2020 14:16:27) 104
3 900 Kč 16.09.2020 14:16:28 7493
3 800 Kč limit (16.09.2020 14:15:56) 104
3 700 Kč 16.09.2020 14:15:57 7493
3 600 Kč limit (16.09.2020 13:55:20) 104
3 500 Kč 16.09.2020 11:31:04 7493
3 400 Kč 16.09.2020 9:52:14 3486
3 300 Kč 16.09.2020 0:27:58 7493
3 200 Kč 15.09.2020 23:02:53 3486
3 100 Kč 15.09.2020 14:22:46 7493
3 000 Kč 15.09.2020 14:03:35 6145
2 900 Kč 14.09.2020 18:13:34 7493
2 800 Kč limit (14.09.2020 18:11:42) 3486
2 700 Kč 14.09.2020 18:11:43 7493
2 600 Kč limit (02.09.2020 8:02:26) 3486
2 500 Kč 02.09.2020 8:02:27 6978
2 400 Kč limit (30.08.2020 14:06:19) 3486
2 300 Kč 30.08.2020 14:06:20 1652
2 200 Kč limit (27.08.2020 0:01:25) 3486
2 100 Kč 27.08.2020 0:01:26 2590
2 000 Kč limit (25.08.2020 15:09:49) 3486
1 900 Kč 25.08.2020 15:09:50 6099
1 800 Kč limit (16.08.2020 20:21:46) 3486
1 700 Kč 16.08.2020 20:21:47 5629
1 600 Kč limit (15.08.2020 9:38:45) 3486
1 500 Kč 15.08.2020 9:38:46 1217
1 400 Kč limit (10.08.2020 15:56:29) 3486
1 300 Kč 10.08.2020 15:56:30 488
1 200 Kč limit (07.08.2020 23:35:31) 3486
1 100 Kč 07.08.2020 21:11:58 2880
1 000 Kč 07.08.2020 1:14:57 3486