Josef Jíra - Job

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 65x55 cm. Signováno vlevo dole a vzadu J. Jíra 02. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
63600. Job
Dražba ukončena:25.08.2021 22:58:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:200 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
200 000 Kč limit (24.08.2021 11:52:08) 3792
200 000 Kč 24.08.2021 11:52:09 7493
190 000 Kč limit (24.08.2021 11:51:58) 3792
180 000 Kč 24.08.2021 11:51:59 7493
170 000 Kč limit (23.08.2021 22:59:34) 3792
160 000 Kč limit (13.08.2021 12:00:04) 7493
150 000 Kč 13.08.2021 12:00:05 1212
140 000 Kč 12.08.2021 17:38:17 7493
130 000 Kč 11.08.2021 23:03:01 3792
120 000 Kč limit (02.08.2021 14:54:08) 7493
110 000 Kč limit (02.08.2021 14:54:07) 7725
95 000 Kč limit (31.07.2021 19:12:02) 7493
90 000 Kč limit (31.07.2021 19:12:01) 6491
85 000 Kč limit (31.07.2021 19:11:42) 6491
80 000 Kč limit (31.07.2021 19:11:41) 7493
45 000 Kč limit (30.07.2021 20:35:07) 6491
44 000 Kč 30.07.2021 20:35:08 8012
43 000 Kč limit (30.07.2021 18:39:04) 6491
42 000 Kč 30.07.2021 18:39:05 1488
41 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:58) 6491
40 000 Kč 30.07.2021 14:20:59 849
39 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:55) 6491
38 000 Kč 30.07.2021 14:20:56 849
37 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:52) 6491
36 000 Kč 30.07.2021 14:20:53 849
35 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:49) 6491
34 000 Kč 30.07.2021 14:20:50 849
33 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:46) 6491
32 000 Kč 30.07.2021 14:20:47 849
31 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:26) 6491
30 000 Kč 30.07.2021 14:20:27 849
29 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:24) 6491
28 000 Kč 30.07.2021 14:20:25 849
27 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:21) 6491
26 000 Kč 30.07.2021 14:20:22 849
25 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:18) 6491
24 000 Kč 30.07.2021 14:20:19 849
23 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:15) 6491
22 000 Kč 30.07.2021 14:20:16 849
21 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:12) 6491
20 000 Kč 30.07.2021 14:20:13 849
19 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:10) 6491
18 000 Kč 30.07.2021 14:20:11 849
17 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:07) 6491
16 000 Kč 30.07.2021 14:20:08 849
15 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:03) 6491
14 000 Kč 30.07.2021 14:20:04 849
13 000 Kč limit (30.07.2021 14:20:01) 6491
12 000 Kč 30.07.2021 14:20:02 849
11 000 Kč limit (30.07.2021 14:19:58) 6491
10 000 Kč 30.07.2021 14:19:59 849
9 500 Kč limit (30.07.2021 14:19:55) 6491
9 000 Kč 30.07.2021 14:19:56 849
8 500 Kč limit (30.07.2021 14:19:53) 6491
8 000 Kč 30.07.2021 14:19:54 849
7 500 Kč limit (30.07.2021 14:19:51) 6491
7 000 Kč 30.07.2021 14:19:52 849
6 500 Kč limit (30.07.2021 14:19:48) 6491
6 000 Kč 30.07.2021 14:19:49 849
5 500 Kč limit (30.07.2021 14:19:46) 6491
5 000 Kč limit (30.07.2021 14:19:45) 849
2 000 Kč limit (30.07.2021 11:06:49) 6491
1 900 Kč 30.07.2021 11:06:50 2970
1 800 Kč limit (30.07.2021 10:33:34) 6491
1 700 Kč 30.07.2021 10:18:10 36
1 600 Kč 30.07.2021 9:12:33 51
1 500 Kč 29.07.2021 23:34:02 5215