Josef Jíra - Jizera

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 27x39 cm. Signováno vpravo dole Jíra 98. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím. Od roku 1954 se plně věnoval výtvarnému umění. Koncem 50. a v 60. letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
70058. Jizera
Dražba ukončena:15.12.2021 23:36:18
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:110 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
110 000 Kč 15.12.2021 23:31:18 9311
100 000 Kč 15.12.2021 23:27:29 4982
95 000 Kč 15.12.2021 22:42:48 3792
90 000 Kč 15.12.2021 16:29:06 7493
85 000 Kč limit (02.12.2021 21:02:18) 6491
80 000 Kč 02.12.2021 21:02:19 223
75 000 Kč limit (28.11.2021 17:34:28) 6491
70 000 Kč limit (28.11.2021 17:34:27) 7493
55 000 Kč limit (28.11.2021 17:21:23) 7493
50 000 Kč limit (28.11.2021 17:21:22) 8529
41 000 Kč limit (28.11.2021 17:16:55) 7493
40 000 Kč limit (28.11.2021 17:16:54) 8529
31 000 Kč limit (28.11.2021 0:39:35) 7493
30 000 Kč 28.11.2021 0:39:36 6099
29 000 Kč limit (27.11.2021 21:52:01) 7493
28 000 Kč 27.11.2021 21:52:02 6192
27 000 Kč limit (26.11.2021 21:30:03) 7493
26 000 Kč 26.11.2021 21:30:04 619
25 000 Kč limit (26.11.2021 20:19:13) 7493
24 000 Kč 26.11.2021 20:19:14 5058
23 000 Kč 26.11.2021 20:18:54 7493
22 000 Kč 26.11.2021 19:33:42 5536
21 000 Kč 26.11.2021 17:17:30 1217
20 000 Kč limit (26.11.2021 17:17:21) 8529
19 000 Kč 26.11.2021 17:17:22 1217
18 000 Kč limit (26.11.2021 17:17:17) 8529
17 000 Kč 26.11.2021 17:17:18 1217
16 000 Kč limit (26.11.2021 17:17:12) 8529
15 000 Kč 26.11.2021 17:17:13 1217
14 000 Kč limit (26.11.2021 17:17:07) 8529
13 000 Kč 26.11.2021 17:17:08 1217
12 000 Kč limit (26.11.2021 17:17:01) 8529
11 000 Kč 26.11.2021 17:17:02 1217
10 000 Kč limit (26.11.2021 17:16:55) 8529
9 500 Kč 26.11.2021 17:16:56 1217
9 000 Kč limit (26.11.2021 17:16:50) 8529
8 500 Kč 26.11.2021 17:16:51 1217
8 000 Kč limit (26.11.2021 16:35:34) 8529
7 500 Kč limit (26.11.2021 16:35:33) 5084
6 500 Kč limit (26.11.2021 16:30:49) 8529
6 000 Kč 26.11.2021 16:30:50 604
5 500 Kč limit (26.11.2021 13:27:22) 8529
5 000 Kč limit (26.11.2021 13:27:21) 1217
2 800 Kč limit (26.11.2021 13:26:30) 1217
2 700 Kč 26.11.2021 13:26:31 8529
2 600 Kč limit (26.11.2021 12:18:23) 1217
2 500 Kč 26.11.2021 12:07:51 8114
2 400 Kč 26.11.2021 11:56:11 2970
2 300 Kč limit (26.11.2021 11:22:18) 5811
2 300 Kč 26.11.2021 11:22:19 4966
2 200 Kč limit (26.11.2021 11:17:23) 5811
2 100 Kč 26.11.2021 11:05:26 2880
2 000 Kč 26.11.2021 11:02:29 849
1 900 Kč 26.11.2021 10:48:24 2880
1 800 Kč 26.11.2021 8:26:41 5084
1 700 Kč 26.11.2021 4:09:15 2216
1 600 Kč 26.11.2021 1:27:44 3699
1 500 Kč 26.11.2021 0:18:44 6216